• Dnes je: Streda 22. novembra 2017 meniny má Cecília

Tampa Bay zdolala Detroit na stretnutí NHL, Tatar asistoval

Tomáš Tatar (Detroit) odohral takmer 17 minút, Peter Budaj (Tampa Bay) presedel celý zápas na striedačke NEW YORK 17.

NEW YORK 17. októbra (WebNoviny.sk) - Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili na ľade Detroitu Red Wings 3:2 v jedinom pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL.

V dueli sa predstavil jeden slovenský hokejista, útočník Tomáš Tatar z Detroitu odohral takmer 17 minút a pripísal si jednu asistenciu, druhú v sezóne. Brankár Lightning Peter Budaj presedel celý zápas na striedačke.

Bleskom pomohol Kučerov

K dvom bodom pre "blesky" prispel dvomi gólmi útočník Nikita Kučerov. Na obidva mu prihrával kapitán Tampy Steven Stamkos. "Snažíme sa mu posielať puk tak často, ako sa len dá. V zakončení je veľmi pokojný a dokáže dať gól z rôznych pozícii," povedal Stamkos o Kučerovovi pre nhl.com.

Ruský krídelník skóroval v každom z prvých šiestich meraní síl svojho tímu v novej sezóne, čo sa v posledných tridsiatich rokoch podarilo iba trojici hráčov - Stevovi Yzermanovi (Detroit, 1988), Mariovi Lemieuxovi (Pittsburgh, 1992) a Keithovi Tkachukovi (St. Louis, 2008). Kučerov je momentálne so siedmimi presnými zásahmi na druhom mieste tabuľky strelcov za Alexom Ovečkinom z Washingtonu, ktorý má o dva góly viac.

Presilovky nevyužili

Úvodný gól stretnutia zaznamenal v presilovej hre Detroitu Tyler Johnson z Tampy Bay. Red Wings mali v zápase šesť presiloviek, no ani jednu nevyužili. "Mali sme dať pár gólov v presilovkách. Šancí sme na to mali dosť, ale nedokázali sme ich využiť," poznamenal detroitský kapitán Henrik Zetterberg.

Za "červené krídla" sa presadili Justin Abdelkader a Mike Green, Tomáš Tatar si pripísal asistenciu na Greenov zásah. V bránke "bleskov" bol v šiestom dueli po sebe Andrej Vasilevskij, Peter Budaj ešte v novom ročníku neodchytal ani minútu. "Andrej chytal v posledných šiestich zápasoch výborne. Nie vždy sme hrali dobre, no on nás vždy držal nad vodou," pochválil ruského brankára jeho tréner Jon Cooper.

SUMÁRE NHL

• pondelok

Detroit – Tampa Bay 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 23. Abdelkader, 37. Green (Abdelkader, TATAR) – 10. T. Johnson, 11. Kučerov (Hedman, Stamkos), 42. Kučerov (Stamkos, Namestnikov)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:57 min, 0+1, 2 strely