• Dnes je: Štvrtok 24. mája 2018 meniny má Ela

Súd prepustil zadržaných extrémistov aj člena Kotlebovej strany, prokurátorka podala sťažnosť

Súd prepustil zadržaných extrémistov aj člena Kotlebovej strany, prokurátorka podala sťažnosť

Prokurátorka podala sťažnosť proti rozhodnutiu súdu o prepustení troch obvinených z extrémizmu na slobodu, o veci rozhodne Najvyšší súd SR BANSKÁ BYSTRICA 12.

BANSKÁ BYSTRICA 12. mája (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v sobotu prepustil na slobodu troch mužov obvinených z extrémizmu. Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry podala voči verdiktu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Ide o mužov, zadržaných vo štvrtok 10. mája pri operácii Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) namierenej proti extrémistom. Medzi nimi je vodca radikálneho združenia Slovenská pospolitosť Jakub Š., spevák Jaroslav P. známy pod prezývkou Reborn a predseda Okresnej organizácie strany Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v Ružomberku Michal B.


Michal B. kandidoval do slovenského parlamentu i do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. Jakub Š. mal problémy s políciou už v júni pred dvoma rokmi, keď ho zadržali pri protestoch extrémistov v Bratislave.

Do uvedeného občianskeho hnutia sa transformovala ultranacionalistická strana Slovenská pospolitosť - Národná strana po tom, čo ju súd v roku 2006 rozpustil. Podľa obvinenia všetci sa mali podieľať na šírení extrémistických materiálov predajom rôznych predmetov, tričiek a odznakov.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie