• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Stúpa počet dôchodkov zaťažených exekúciou, na vine sú najmä pôžičky z nebankoviek

Stúpa počet dôchodkov zaťažených exekúciou, na vine sú najmä pôžičky z nebankoviek

Sociálna poisťovňa evidovala v októbri pri dôchodkoch 35 563 exekučných zrážok, čo bolo medziročne viac o 1742 exekúcií.

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) - Počet osôb, ktorým Sociálna poisťovňa (SP) pravidelne zráža z dôchodkových dávok z dôvodu exekúcie, stúpa. Kým v januári tohto roka Sociálna poisťovňa evidovala pri dôchodkoch 35 459 exekučných zrážok, ku koncu októbra ich počet stúpol na 35 563.

Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder. Pritom ešte v októbri vlaňajška poisťovňa zaznamenala 33 821 exekvovaných penzií. "Medziročne ide o nárast až o 1742 exekúcií dôchodkov, od začiatku tohto roka sa ich počet zvýšil o 104," upozornil.


Jedným z najčastejších dôvodov exekúcií dôchodkov sú podľa Višvádera pôžičky z nebankových subjektov. Sociálna poisťovňa preto upozorňuje dôchodcov, aby nepodľahli lákavým reklamám, ktoré sú mnohokrát zavádzajúce a mnohým môžu spôsobiť finančné problémy.

"Exekučné zrážky z dôchodku sú totiž vykonávané ako následok toho, že dôchodca neuhradil dlh voči určitému subjektu. Postup voči dlžníkovi v tomto štádiu, a to aj v prípade, ak ide o dôchodcu, je už v rukách exekútora a nerieši ho Sociálna poisťovňa," dodal hovorca poisťovne.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie