• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Stromček skončil na poste štátneho tajomníka, mal by sa stať generálnym manažérom strany Smer-SD

Stromček skončil na poste štátneho tajomníka, mal by sa stať generálnym manažérom strany Smer-SD

Vláda odvolala štátneho tajomníka ministerstva dopravy a výstavby a zároveň svojho splnomocnenca pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktora Stromčeka.

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Viktor Stromček skončil ako štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV) a ako splnomocnenec vlády pre prípravu a realizáciu strategických parkov.

Vláda ho v stredu odvolala z oboch funkcií k 14. marcu na návrh ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a premiéra Roberta Fica. Odchod Stromčeka súvisí s tým, že by sa mal stať novým generálnym manažérom strany Smer-SD. Stromček sa zároveň vzdal spočívajúceho mandátu poslanca Národnej rady SR, ktorý nevykonával pre funkciu štátneho tajomníka.


Stromček bol štátnym tajomníkom v rezorte dopravy aj počas predchádzajúcej vlády Smeru v rokoch 2012 až 2016. Splnomocnencom vlády pre strategické parky bol od júla 2015.

Na tomto poste mal na starosti koordináciu plnenia úloh v oblasti zabezpečenia prípravy územia na realizáciu strategických parkov a budovania infraštruktúry pri ich príprave a realizácii. Pre vládu zabezpečoval vypracúvanie s tým súvisiacich koncepčných materiálov v spolupráci s príslušnými rezortmi.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie