• Dnes je: Utorok 20. marca 2018 meniny má Víťazoslav

Strata automobilky Tesla sa strojnásobila na rekordné, takmer dve miliardy dolárov

Strata automobilky Tesla sa strojnásobila na rekordné, takmer dve miliardy dolárov

Za celý rok 2017 sa strata Tesly oproti predošlému roku takmer strojnásobila na rekordných 1,96 mld.

DETROIT 8. februára (WebNoviny.sk) - Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla Inc. za október až december vykázal čistú stratu 675 mil. USD. Medziročne sa čistá strata firmy prehĺbila z úrovne 121 mil. USD, na ktorej bola v štvrtom kvartáli 2016. Za celý rok 2017 sa strata Tesly oproti predošlému roku takmer strojnásobila na rekordných 1,96 mld. USD.

Upravená strata za štvrtý kvartál bola v sume 3,04 USD na akciu. Tento výsledok bol lepší v porovnaní s odhadom trhu, ktorý očakával, že bude na úrovni 3,15 USD na akciu. Tržby automobilky za október až december boli v objeme 3,3 mld. USD, čiže v súlade s prognózami analytikov. Za celý rok 2017 Tesla dosiahla tržby 11,8 mld. USD, čo bolo tiež v súlade predpoveďami analytikov.

Automobilke Tesla sa nedarí plniť plány v oblasti produkcie jej prvého masového vozidla, sedanu Model 3. Zároveň má vysoké výdavky na vývoj budúcich áut. Generálny riaditeľ Tesly Elon Musk uviedol, že firma problémy s Modelom 3 rieši a potvrdil plán, podľa ktorého do konca prvého kvartálu bude vyrábať 10 tis. áut Model 3 mesačne a do konca druhého štvrťroka zvýši produkciu na 20 tis. áut mesačne.


Za celý minulý rok Tesla dodala 103 181 vozidiel. Oproti roku 2016 to bol rast o 35 percent, čím automobilka prekonala plány. Tesla však v štvrtom kvartáli vyrobila iba 2 425 vozidiel Model 3. Kapitálové výdavky Tesly v minulom roku boli v objeme 3,4 mld. USD. Firma uviedla, že v tomto roku pravdepodobne mierne stúpnu, keďže zvýši počet predajní, servisných stredísk a rýchlodobíjacích staníc.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie