• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Srdcovocievny ústav vyzýva ľudí k darovaniu krvi, má jej akútny nedostatok

Srdcovocievny ústav vyzýva ľudí k darovaniu krvi, má jej akútny nedostatok

Krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov.

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) a Detské kardiocentrum v Bratislave majú akútny nedostatok krvi. Vyzývajú preto dobrovoľníkov, aby darovali krv v pondelok počas III. ročníka odberu krvi.

Ako informovala hovorkyňa NÚSCH Dobroslava Krajačičová-Lauková, krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, ak daruje krv pravidelne, tak až do veku 65 rokov.


Darcovia sa nesmú liečiť na žiadne chronické ochorenie, žena nemôže mať menštruačný cyklus a byť krátko po pôrode. "Krvi máme akútny nedostatok a každý, kto sa prihlási a môže darovať krv, môže zachrániť život niekomu inému," uviedla Krajačičová-Lauková.III. ročník odberu krvi od dobrovoľných darcov sa uskutoční v pondelok od 8:00 do 11:00 v telocvični Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia NÚSCH, Pod Krásnou hôrkou 1 v Bratislave. Odber sa uskutoční prostredníctvom Mobilnej odberovej jednotky Národnej transfúznej služby SR. Viac informácií je prístupných na internetovej stránke www.ntssr.sk .

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie