• Dnes je: Streda 21. marca 2018 meniny má Blahoslav

Spoločnosť innogy Slovensko nebude zvyšovať ceny plynu pre domácnosti

Spoločnosť innogy Slovensko nebude zvyšovať ceny plynu pre domácnosti

S miernym zvyšovaním koncových cien plynu musia počítať iba niektoré domácnosti, nové cenové návrhy podali len štyria dodávatelia z 25 aktívnych.

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) - Aj druhý najväčší dodávateľ zemného plynu, spoločnosť innogy Slovensko, neplánuje zvyšovať od nového roka ceny plynu pre domácnosti. Naša spoločnosť od 1. 1. 2018 ceny plynu meniť nebude. Našim zákazníkom garantujeme aj v budúcom roku nezmenené ceny, povedal konateľ spoločnosti innogy Slovensko Miroslav Kulla.


Spoločnosť innogy Slovensko sa tak pridala k najväčšiemu dodávateľovi plynu, štátnemu Slovenskému plynárenskému priemyslu (SPP). Cena plynu sa tak od začiatku nového roka nezvýši pre zhruba 84 % slovenských domácností, keďže innogy Slovensko ovláda zhruba 15-percentný podiel na trhu s dodávkami plynu domácnostiam a SPP 69-percentný podiel.

S miernym zvyšovaním koncových cien plynu musia počítať iba niektoré domácnosti. Podľa šéfa regulačného úradu Ľubomíra Jahnátka nové cenové návrhy podali len štyria dodávatelia z 25 aktívnych. Pre celé Slovensko tak vzrastie priemerná cena plynu o 0,38 %.
Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie