• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Spojené štáty sú nespokojné s rokovaním o dohode NAFTA, Kanada a Mexiko odmietli navrhnuté zmeny

Spojené štáty sú nespokojné s rokovaním o dohode NAFTA, Kanada a Mexiko odmietli navrhnuté zmeny

Mexiko a Kanada v rokovaniach o úprave podmienok Severoamerickej dohody o voľnom obchode nesignalizovali ochotu prijať zmeny navrhované americkou stranou, tvrdí šéf úradu obchodného splnomocnenca USA Robert Lighthizer MEXICO CITY 22.

MEXICO CITY 22. novembra (WebNoviny.sk) - Spojené štáty americké vyjadrili nespokojnosť s postupom rokovaní o úprave podmienok Severoamerickej dohody o voľnom obchode (NAFTA). Po skončení piateho kola rozhovorov to vyhlásil v utorok šéf úradu obchodného splnomocnenca USA Robert Lighthizer.

Mexiko a Kanada nesignalizovali ochotu prijať zmeny navrhované americkou stranou, povedal Lighthizer, ktorý na rokovaniach v Mexico City nebol osobne prítomný.

Ako dodal, bez obnovenia rovnováhy v dohode sa nepodarí dosiahnuť uspokojivý výsledok. Ďalšie kolo rozhovorov troch účastníckych štátov obchodného paktu sa má konať v kanadskom Montreale od 23. do 28. januára.


Formálne rokovania o úprave podmienok 23 rokov starej dohody začali USA, Mexiko a Kanada v auguste. Americký prezident Donald Trump počas volebnej kampane aj po nástupe do úradu opakovane tvrdil, že NAFTA spôsobuje v USA stratu pracovných miest a dohodu označoval za katastrofu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie