• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Spoje MHD v Bratislave sa dajú vyhľadať cez Google mapy, poskytnú aj najlepší spôsob prepravy

Spoje MHD v Bratislave sa dajú vyhľadať cez Google mapy, poskytnú aj najlepší spôsob prepravy

Ľudia si môžu prezerať cestovné poriadky a nájsť najvhodnejšie spojenie.

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Obyvatelia a návštevníci hlavného mesta SR Bratislavy si môžu vo svojom počítači alebo v mobile vyhľadávať trasy verejnej dopravy aj na Google mapách.

Prezerať si tiež môžu cestovné poriadky a nájsť najvhodnejšie spojenie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová s tým, že podnik spúšťa túto funkciu v spolupráci so spoločnosťou Google.

Zjednodušenie cestovania

Nová funkcia umožňuje v Mapách Google nájsť informácie o trasách verejnej dopravy či vyhľadať konkrétne zastávky. Doteraz bolo možné v Bratislave takto vyhľadávať trasy len pre vodičov áut a pre chodcov. Podľa DPB cieľom zavedenia tejto funkcie do Máp Google je zjednodušenie cestovania v bratislavskej MHD a lepšia orientácia v hlavnom meste.

Používatelia v Bratislave nájdu v Mapách Google spôsob, ako sa najrýchlejšie dostanú z bodu A do bodu B pešo, autom a teraz už aj mestskou hromadnou dopravou,“ poznamenal riaditeľ slovenského Googlu Rasťo Kulich.

Google spustil funkciu v roku 2007

Informácie nájdu záujemcovia na Mapách Google na adrese www.google.sk/transit alebo na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android, iOS, BlackBerry či Windows Mobile v aplikácii Mapy Google. Pri vyhľadávaní treba zadať názvy ulíc alebo na mape označiť začiatočný a cieľový bod.

Google spustil túto funkciu vo svojich mapách v roku 2007. V súčasnosti na Mapách Google zobrazujú viac ako 3,8 milióna zastávok verejnej dopravy spolu s cestovnými poriadkami vo viac ako 20 000 mestách po celom svete. Ako prví na Slovensku využívali túto službu obyvatelia a návštevníci Žiliny.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie