• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Smer-SD by mal podľa Danka pri výbere nového ministra vnútra vypočuť aj hlas „ulice“

Smer-SD by mal podľa Danka pri výbere nového ministra vnútra vypočuť aj hlas „ulice“

Danko je presvedčený, že nového ministra vnútra má vybrať Smer-SD, mal by však vypočuť hlas koaličných partnerov aj „hlas ulice“.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) - Zatiaľ nepadlo meno možného budúceho ministra vnútra. Povedal to v stredu na tlačovej besede predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a šéf parlamentu Andrej Danko.

Výber je na koaličnom partnerovi

Na otázku, či by SNS mala problém s možnou nomináciou Denisy Sakovej, ktorá je v súčasnosti štátnou tajomníčkou v rezorte vnútra, uviedol, že ani toto meno zatiaľ nepadlo.


"Nemáme v rámci koaličnej zmluvy možnosť blokovať nomináciu. Dnes je to vždy zodpovednosť koaličného partnera, ani mne sa nikto nestaral do výberu našich ministrov," vyhlásil.

Smer by mal vypočuť aj hlas ulice

Pripomenul, že po voľbách v roku 2016 mala práve SNS záujem o post ministra vnútra. „Život to zariadil inak, možno žiaľbohu, možno vďakabohu,“ povedal. Je presvedčený, že nového ministra vnútra má vybrať Smer-SD. Mal by však vypočuť hlas koaličných partnerov aj „hlas ulice“. "Samozrejme, že som bol mierne šokovaný aj z konania odchádzajúceho ministra vnútra," dodal.

Prezident SR Andrej Kiska prijal demisiu ministra vnútra Tomáša Druckera (nom. Smer-SD) 17. apríla a dočasne poveril vedením rezortu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Tomáš Drucker v pondelok oznámil, že rezignuje zo svojej funkcie. Odôvodnil to tým, že nechce ďalej polarizovať spoločnosť. Tiež uviedol, že prenechá vedenie ministerstva niekomu, kto dokáže upokojiť súčasnú napätú situáciu.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie