• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Slovinskí hokejisti na ZOH 2018 v Pjongčangu senzačne zdolali Američanov

Favorizovaní Američania si v úvodných dvoch tretinách vypracovali dvojgólové vedenie presnými zásahmi Briana O’Neilla a Jordana Greenwaya.

PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) - Hokejisti Slovinska šokovali reprezentáciu Spojených štátov amerických a triumfovali 3:2 po predĺžení v stredajšom stretnutí B-skupiny na zimných olympijských hrách 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Favorizovaní Američania si v úvodných dvoch tretinách vypracovali dvojgólové vedenie presnými zásahmi Briana ONeilla a Jordana Greenwaya.

Reprezentanti Slovinska v záverečnom dejstve najprv znížili gólom Blaza Gregorca, v 59. min vyrovnal kapitán Jan Muršak. Ten istý hráč po 38 sekundách predĺženia stanovil prekvapivý triumf.

Hokej (B-skupina)

USA – Slovinsko 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 18. O’Neill (Roe, Donato), 33. Greenway (O’Neill, Sanguinetti) – 46. Gregorc (Vidmar), 59. Muršak (Gregorc, Verlič), 61. Muršak (Tičar, Urbas)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Salonen (Fín.) – Kaderli (Švajč.), Kohlmüller (Nem.)

Zostavy:
USA: Zapolski – Welch, Gilroy, Gunderson, Sanguinetti, Billins, Blum, Wisniewski – Stoa, Greenway, B. Gionta – Donato, Arcobello, Terry – Little, Roe, O’Neill – Chris Bourque, McCarthy, B. Butler – Slater
Slovinsko: Krošelj – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Kranjc, Repe – Verlič, Muršak, Urbas – Jeglič, Tičar, Sabolič – D. Rodman, M. Rodman, Goličič – Kuralt, Mušič, Ž. Pance – Ograjenšek