• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Slovensko zaznamenalo historický počet osobných bankrotov, najviac bolo v Banskobystrickom kraji

Slovensko zaznamenalo historický počet osobných bankrotov, najviac bolo v Banskobystrickom kraji

Oddlženie formou konkurzu si zvolilo 856 občanov Slovenska.

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) - V októbri bolo na Slovensku vyhlásených historicky najviac osobných bankrotov, a to až 867.

Ako vyplýva z údajov analytickej spoločnosti CRIF - Slovak Credit Bureau (CRIF SK), od začiatku roka zbankrotovalo 3 641 obyvateľov Slovenskej republiky.

Účinky legislatívnych úprav, ktoré vstúpili do platnosti od 1. marca 2017 a výrazne zjednodušili proces osobných bankrotov, sa začali prejavovať v júni, keď počty osobných bankrotov z rádov desiatok vyskočili na stovky,” uviedla Jana Marková, hlavná analytička CRIF SK.


Takmer všetky osobné bankroty sa v októbri uskutočnili podľa novelizovanej právnej úpravy zákona o konkurze a reštrukturalizácii účinnej od 1. marca 2017, pričom oddlženie formou konkurzu si zvolilo 856 občanov Slovenska. Možnosť splátkového kalendára využilo deväť dlžníkov. Iba dva osobné bankroty boli vyhlásené podľa ustanovení zákona platných do 28. februára 2017.

Najviac, až 202 ľudí, zbankrotovalo v Banskobystrickom kraji. Nasleduje Žilinský kraj so 159 osobnými bankrotmi. Najmenej ľudí zbankrotovalo v Trnavskom kraji, a to 45. “Najnižší počet osobných bankrotov v Trnavskom kraji môže vyplývať z faktu, že v tomto kraji ešte stále nie je zriadená ani jedna pobočka Centra právnej pomoci a dlžníkov vybavujú pobočky Centra v Bratislavskom a Nitrianskom kraji,“ dodala Marková.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie