• Dnes je: Streda 17. januára 2018 meniny má Nataša

Slovensko neuspelo v boji o európsku liekovú agentúru, v hre ostali tri mestá

Slovensko neuspelo v boji o európsku liekovú agentúru, v hre ostali tri mestá

Bratislava nezíska Európsku liekovú agentúru.

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Bratislava nezíska Európsku liekovú agentúru (EMA). Ako uviedol portál Politico.eu, do druhého kola postúpili Miláno, Amsterdam a Kodaň.

Miláno získalo 25 hlasov, Amsterdam a Kodaň po 20. Podľa neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil španielsky portál Aquí Europa, Slovensko sa umiestnilo na štvrtom mieste s 15 bodmi.


Bratislavská ponuka tak dôveru hlasujúcich zástupcov členských krajín nezískala. Nezabralo ani kritérium, podľa ktorého by EMA mala prednostne získať krajina, ktorá ešte žiadnu európsku agentúru nemá.

Európska lieková agentúra (EMA) sa presťahuje do Amsterdamu. Rozhodol o tom žreb, keď v poslednom kole mali Miláno a Amsterdam rovnaký počet hlasov. Informoval o tom portál EUobserver.

Hlasovali predstavitelia 27 členských krajín Európskej únie. Keďže Slovensko sa podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera hlasovania zdržalo, z 26 hlasov išlo po trinásť obom krajinám. Rozhodnúť tak muselo žrebovanie.

Predstavitelia štátov pokračujú hlasovaním o novom sídle Európskej bankovej agentúry. O ňu sa uchádzajú Brusel, Dublin, Frankfurt, Luxemburg, Paríž, Praha, Viedeň a Varšava.

 

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie