• Dnes je: Pondelok 23. apríla 2018 meniny má Vojtech

Slovensko má podľa Pellegriniho záujem na rozvoji vzťahov s Čínou, najmä v ekonomickej oblasti

Slovensko má podľa Pellegriniho záujem na rozvoji vzťahov s Čínou, najmä v ekonomickej oblasti

Počas návštevy Číny podpredseda vlády otvoril aj podnikateľské biznis fórum, na ktorom sa zúčastnili slovenskí a čínski podnikatelia BRATISLAVA 3.

BRATISLAVA 3. decembra (WebNoviny.sk) - Slovensko má záujem na komplexnom rozvoji vzájomných vzťahov s Čínou, najmä v ekonomickej oblasti.

Vyhlásil to dnes po prílete z Číny podpredseda vlády SR Peter Pellegrini, ktorého spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom a ministrom hospodárstva Petrom Žigom prijal podpredseda čínskej vlády pre zahraničné vzťahy Yang Jiechiom. Agentúru SITA o tom informovali z komunikačného odboru Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.


Podľa Pellegriniho bude Slovensko naďalej aktívne prispievať k rozvoju iniciatívy Pás a cesta. “Čína je druhou najsilnejšou ekonomikou sveta a Slovensko vďaka svojej výhodnej polohe môže byť dôležitým uzlom na prepravu tovarov do Európy,“ uviedol vicepremiér. Dokazuje to už naštartovaný projekt čínskych vlakov z prístavu Dalian a záujem čínskej strany o investície na Slovensku v oblasti nákladnej prepravy.

Počas návštevy Číny Pellegrini otvoril aj podnikateľské biznis fórum, na ktorom sa zúčastnili slovenskí a čínski podnikatelia. Počas osemdňovej pracovnej cesty vo Vietname, v Mongolsku a Číne sa im podarilo nielen naštartovať obchodnú spoluprácu s Mongolskom, ale viaceré slovenské spoločnosti podpísali aj kontrakty vo Vietname.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video V Tureckom Jazere objavili záhadný tri tisíc ročný hradZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie