• Dnes je: Štvrtok 19. októbra 2017 meniny má Kristián

Slovenskí hokejisti začnú ZOH 2018 valentínskym duelom s Ruskom

Slovenskí hokejisti začnú ZOH 2018 valentínskym duelom s Ruskom

Program slovenských hokejistov v základnej B-skupine olympijského turnaja v kórejskom Pjongčangu.

PJONGČANG 25. septembra (WebNoviny.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia začne svoje účinkovanie na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu duelom proti Rusom v stredu 14. februára.

Po Rusoch nasledujú Slovinci

Duel základnej B-skupiny naplánovali na 21.10 h miestneho času (13.10 h SEČ) do 10-tisícovej haly Gangneung Hockey Centre. V rovnakom dejisku sa uskutoční aj súboj USA - Slovensko v piatok 16. februára, tentokrát o 12.10 h miestneho času (4.10 h SEČ).


Už o deň neskôr v 6-tisícovej hale Kwandong Hockey Centre odohrajú zverenci trénera Craiga Ramsayho súboj proti Slovincom, v sobotu 17. februára sa začne o 21.10 h miestneho času (13.10 h SEČ).

Prvý zápas mužského turnaja

Hokejový súboj Slovákov proti Rusom bude prvým zápasom mužského olympijského turnaja v Pjongčangu, paralelne sa bude hrať aj druhý duel B-skupiny medzi USA a Slovinskom.

Súboje základných skupín vyvrcholia v nedeľu 18. februára 2018. Priamo do stredajších štvrťfinále postúpia víťazi každej z troch skupín a najlepší tím z druhých miest, ďalších osem kolektívov čaká v utorok 20. februára osemfinále.

Semifinálové zápasy sú naplánované na piatok 23. februára, o deň neskôr sa uskutoční stretnutie o bronz a finále v nedeľu 25. februára o 13.10 h miestneho času (5.10 h SELČ).

Program slovenských hokejistov v základnej B-skupine olympijského turnaja v kórejskom Pjongčangu:
streda 14. februára: Slovensko – Rusko (21.10 h miestneho času / 13.10 h SEČ)
piatok 16. februára: USA – Slovensko (12.10 h miestneho času / 4.10 h SEČ)
sobota 17. februára: Slovinsko – Slovensko (21.10 h miestneho času / 13.10 h SEČ)


Program mužského hokejového turnaja na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu – časy sú v SEČ:


streda 14. februára
B-skupina: Slovensko – Rusko (13.10), USA – Slovinsko (13.10)


štvrtok 15. februára
A-skupina: Česko – Kórejská republika (13.10), Švajčiarsko – Kanada (13.10)
C-skupina: Fínsko – Nemecko (4.10), Nórsko – Švédsko (8.40)


piatok 16. februára
B-skupina: USA – Slovensko (4.10), Rusko – Slovinsko (8.40)
C-skupina: Fínsko – Nórsko (13.10), Švédsko – Nemecko (13.10)


sobota 17. februára
A-skupina: Kanada – Česko (4.10), Kórejská republika – Švajčiarsko (8.40)
B-skupina: Rusko – USA (13.10), Slovinsko – Slovensko (13.10)


nedeľa 18. februára
A-skupina: Česko – Švajčiarsko (8.40), Kanada – Kórejská republika (13.10)
C-skupina: Nemecko – Nórsko (4.10), Švédsko – Fínsko (13.10)


pondelok 19. februára
voľný deň


utorok 20. februára
osemfinále (4.10, 8.40, 13.10, 13.10)


streda 21. februára
štvrťfinále (4.10, 8.40, 13.10, 13.10)


štvrtok 22. februára
voľný deň


piatok 23. februára
semifinále (8.40 a 13.10)


sobota 24. februára
o 3. miesto (13.10)


nedeľa 25. februára
finále (5.10)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie