• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Slovenské ministerstvo zahraničia schvaľuje rozhodnutie OSN, Severnej Kórei poslalo výzvu

Slovenské ministerstvo zahraničia schvaľuje rozhodnutie OSN, Severnej Kórei poslalo výzvu

Bezpečnostná rada OSN v pondelok jednomyseľne prijala rezolúciu ku KĽDR, ktorá je reakciou medzinárodného spoločenstva na doteraz najsilnejšiu severokórejskú jadrovú skúšku z nedele tretieho septembra.

BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR víta rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN uvaliť prísnejšie sankcie voči Kórejskej ľudovodemokratickej republike, ktorej konanie v rozpore s príslušnými rezolúciami BR OSN a medzinárodným právom ohrozuje regionálnu stabilitu a medzinárodný mier. Uvádza sa to v stanovisku rezortu zahraničia.


"Ministerstvo zahraničných vecí dôrazne vyzýva Pchjongjang na dodržiavanie rezolúcií BR OSN a uskutočnenie krokov smerujúcich k budovaniu dôvery a konštruktívnemu dialógu s medzinárodným spoločenstvom," uvádza rezort.

Bezpečnostná rada OSN v pondelok jednomyseľne prijala rezolúciu ku KĽDR, ktorá je reakciou medzinárodného spoločenstva na doteraz najsilnejšiu severokórejskú jadrovú skúšku z nedele tretieho septembra. Rezolúcia BR OSN okrem iného obmedzuje dovoz ropy do KĽDR a zakazuje export textilných výrobkov z krajiny.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie