• Dnes je: Streda 16. augusta 2017 meniny má Leonard

Slovenské basketbalistky postúpili medzi elitu, v semifinále majstrovstiev Európy porazili Bielorusky

Najlepšou strelkyňou tímu SR bola s 19 bodmi Miroslava Mištinová.

EILAT 15. júla (WebNoviny.sk) - Slovenské basketbalistky do 20 rokov zdolali v semifinále rovesníčky z Bieloruska 60:53 na turnaji B-divízie majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v izraelskom Eilate a zabezpečili si postup medzi kontinentálnu elitu.

Najlepšou strelkyňou tímu SR bola s 19 bodmi Miroslava Mištinová, ktorá pridala aj a 11 doskokov. Zverenky trénera Juraja Suju si v nedeľu zahrajú vo finále od 19.30 h SELČ s víťazom druhého semifinále medzi Nemkami a Chorvátkami (v sobotu o 19.30 h SELČ).

Slovenské reprezentantky si v Eilate splnili svoj cieľ, ktorým bol návrat do A-divízie ME "20". Medzi elitu sa dostanú prvé tri tímy konečného poradia šampionátu v Izraeli.