• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Slovak Lines posilnil autobusové spoje do zahraničia aj linku do Letiska Schwechat

Slovak Lines posilnil autobusové spoje do zahraničia aj linku do Letiska Schwechat

Spoločnosť v období pred vianočnými a novoročnými sviatkami a po nich zatiaľ pridala dvadsaťštyri posilových autobusov a ak bude treba, ich počet ešte zvýši.

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Autobusová spoločnosť Slovak Lines, a. s., zaznamenáva v období pred vianočnými a novoročnými sviatkami a po nich najväčší záujem o cestovanie v medzinárodnej doprave.

Ľudia podľa dopravcu v tomto čase vo zvýšenej miere cestujú z Londýna, Paríža, Avignonu a zo Ženevy na Slovensko a mnohí pred sviatkami idú aj opačným smerom, do zahraničia.

Najviac do Londýna a späť

"Vzhľadom na záujem o cestovanie v medzinárodnej doprave pridávame posilové autobusy už od 15. decembra a naplánované posily sú až do 7. januára 2018. Pridali sme zatiaľ spolu 24 posilových autobusov, ak bude potrebné, bude ich aj viac," informovala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová. Najviac autobusov je pridaných na linke do Londýna a späť.


"Napriek množstvu posilových autobusov sa lístky na medzinárodné spoje rýchlo dopredávajú. Odporúčame preto všetkým, ktorí plánujú v tomto období cestovať, aby si cestovné lístky zakúpili čím skôr," upozornila Vozárová.

Slovak Lines v závere roka posilnil aj autobusovú linku Bratislava - Schwechat - Viedeň v oboch smeroch. Veľa ľudí totiž odlieta z viedenského letiska na sviatky do zahraničia, ale aj prilieta domov za blízkymi.

Linku do Rakúska posilujú od decembra

"Dopravu na tejto linke posilujeme operatívne už od začiatku decembra. Čím sú sviatky bližšie, tým viac posíl je potrebné pridávať," uviedla Vozárová.


"Na linke nám jazdí denne dvadsať párov spojov, záujem o cestovanie stále monitorujeme a v časoch, kedy je najväčší záujem o cestovanie, sú pridané posily tak, že namiesto jedného autobusu idú v tom čase dva a tak ďalej," dodala hovorkyňa Slovak Lines.

Vo vnútroštátnej doprave smerom na východ a stred Slovenska, na autobusy Slovak Lines aj autobusy dopravcov, pre ktorých spoločnosť zabezpečuje predaj, sa cestovné lístky na štvrtok, piatok a sobotu dajú zakúpiť už len vo veľmi obmedzenom množstve. V piatok na východ Slovenska je už podľa Vozárovej v podstate všetko vypredané.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie