• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Slavia Praha už nepočíta so Šventom, môže to znamenať koniec jeho kariéry

Slavia Praha už nepočíta so Šventom, môže to znamenať koniec jeho kariéry

Dušan Švento v apríli avizoval, že Slavia je zrejme jeho poslednou zastávkou a ročník 2017/2018 záverečnou sezónou.

PRAHA 3. januára (WebNoviny.sk) - Český futbalový klub SK Slavia Praha v stredu potvrdil, že už nepočíta s dlhoročným slovenským reprezentantom Dušanom Šventom.

V Slavii končia aj Rotaň a Altintop

Na odchode tiež sú Ruslan Rotaň a Halil Altintop, ani oni sa v stredu popoludní nezapoja do začiatku zimnej prípravy Slavie. "Všetci traja majú povolenie hľadať si angažmán a rokuje sa o ich konci v klube," povedal pre klubový web hovorca "zošívaných" Michal Býček.

V kádri Slavie naďalej sú Šventovi krajania Miroslav Stoch a Jakub Hromada. Pre 32-ročného univerzála ľavej strany ihriska Šventa tento vývoj udalostí môže znamenať ukončenie aktívnej kariéry. Web isport.cz v decembri informoval, že Švento by mohol zostať v štruktúrach Slavie ako asistent trénera niektorého z mládežníckych výberov.

Švento je 47-násobný slovenský reprezentant

Skúsený ľavý obranca či krídelník zamieril do Slavie predvlani v lete z 1. FC Kolín nad Rýnom, odohral však iba 16 súťažných zápasov dlhodobo ho trápili zdravotné problémy s kolenom. Účastník ME 2016 predtým pôsobil v tomto pražskom klube v rokoch 2005 - 2009. V apríli avizoval, že Slavia je zrejme jeho poslednou zastávkou a ročník 2017/2018 záverečnou sezónou.

Švento je 47-násobný reprezentant SR, naposledy sa predstavil predvlani v novembri vo viedenskom prípravnom dueli proti Rakúsku (0:0). Jediný gól v seniorskom národnom tíme strelil v októbri 2006 v Cardiffe pri víťazstve 5:1 nad domácimi Walesanmi v neúspešnej kvalifikácii o postup na ME 2008.

Šventovi tesne ušla účasť na MS 2010 v JAR - pred šampionátom figuroval v širšej nominácii, napokon bol jedným zo sexteta hráčov, ktorým po oznámení konečnej nominácie vtedajšieho trénera SR Vladimíra Weissa staršieho zostal v rukách Čierny Peter.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie