• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Školák Adam skolaboval počas telesnej výchovy a viac sa neprebral, príčiny úmrtia určí pitva

Školák Adam skolaboval počas telesnej výchovy a viac sa neprebral, príčiny úmrtia určí pitva

Na polícii bol vypovedať aj riaditeľ školy, telocvikár, ktorý podal trestné oznámenie.

BRATISLAVA 12. júna (WebNoviny.sk) - Príčiny úmrtia žiaka ôsmeho ročníka Základnej školy Ing. Ondreja Kožucha v Spišskej Novej Vsi už vyšetruje polícia. Na polícii bol vypovedať aj riaditeľ školy, telocvikár, ktorý podal trestné oznámenie.

"Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenie a podľa výsledkov pitvy rozhodne o ďalšom postupe. Vzhľadom na prebiehajúce úkony a citlivosť uvedeného prípadu nie je možné poskytnúť viac informácií," vyhlásila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.


Ako informoval Rádiožurnál RTVS, tragédia sa stala v utorok predpoludním počas hodiny telesnej výchovy, keď štrnásťročný Adam skolaboval počas testovania vytrvalostného behu. Záchranári chlapca oživovali viac ako hodinu, no neúspešne.

"Posádka po príchode ihneď začala s resuscitáciou. Ani po veľkom úsilí našich kolegov sa chlapca nepodarilo oživiť, lekár musel skonštatovať smrť," uviedla hovorkyňa Falck Emergency Katarína Načiniaková. Čo zapríčinilo chlapcov kolaps, zistí ďalšie vyšetrovanie.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie