• Dnes je: Pondelok 28. mája 2018 meniny má Viliam

Skialpinisti strhli lavínu v Žiarskej doline, jeden z nich neprežil

Skialpinisti strhli lavínu v Žiarskej doline, jeden z nich neprežil

Dvaja poľskí skialpinisti strhli lavínu v Žiarskej doline.

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) - V nedeľu popoludní pomáhali horskí záchranári dvom poľským skialpnistom, ktorí odtrhli lavínu v Žiarskej doline. Informuje o tom internetová stránka Horskej záchrannej služby s tým, že lavína mala odtrh približne tristo metrov a dvesto metrov dĺžku.

Jednému sa podarilo spod lavíny vyhrabať

Zasypala oboch mužov. Čiastočne zasypanému mužovi sa podarilo z lavíny vyhrabať a pomocou lavínového vyhľadávača našiel kolegu, ktorý bol zasypaný 1,5 metra hlboko.


Na miesto smerovala skupina horských záchranárov zo Žiarskej doliny a aj horský záchranár zo Strediska lavínovej prevencie, ktorý bol v tom čase v teréne neďaleko miesta pádu lavíny. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári, ktorí z heliportu v Starom Smokovci zobrali horského záchranára a spoločne smerovali do Žiarskej doliny.

Mladého Poliaka sa nepodarilo zachrániť

Poveternostné podmienky nedovolili posádke vrtuľníka dostať sa do Žiarskej doliny.

Pozemná skupina záchranárov po príchode začali s resuscitáciou, ktorá nebola úspešná. Žiaľ, aj napriek snahe deviatich profesionálnych a šiestich dobrovoľných záchranárov sa 26-ročného Poliaka zachrániť nepodarilo.

Vo všetkých horských oblastiach pretrváva tretí stupeň lavínového nebezpečenstva.

Pozrite si náš nový Magazín!

Najkratšie metro na sveteZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie