• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Sieť chce odstrániť mečiarovskú anomáliu a skvalitniť demokratickú súťaž

Sieť chce odstrániť mečiarovskú anomáliu a skvalitniť demokratickú súťaž

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1.

BRATISLAVA 7.augusta (WebNoviny.sk) - Koaličná kríza len potvrdzuje nefunkčnosť vládnej koalície, ktorá je síce legálna, no nikdy nebola legitímna, pretože koaličné strany nezískali vo voľbách ani päťdesiat percent hlasov.

Keďže jedným z východísk koaličnej krízy môžu byť aj predčasné voľby, strana #Sieť by privítala skvalitnenie demokratickej súťaže.


Uvádza sa to v stanovisku strany #Sieť na pondelkové vypovedanie Koaličnej zmluvy zo strany predsedu parlamentu a predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka podpísanej 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd. Stanovisko agentúre SITA poskytol kancelár strany Marek Čepko.

Podľa stanoviska navrhuje #Sieť odstrániť mečiarovskú anomáliu, Slovensko ako jeden volebný obvod. “Opätovné zavedenie štyroch volebných obvodov zníži vplyv centrál na kandidátky strán a privedie do politiky čestných ľudí z regiónov, ktorí sa nebudú venovať iba politikárčeniu a vlastným záujmom, ale riešeniu reálnych problémov ľudí,“ píše sa ďalej v stanovisku.


Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd.

Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť zmeny nastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu, s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie