• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Si globalista, ale mám ťa rád, rozlúčil sa Trump s odchádzajúcim poradcom

Si globalista, ale mám ťa rád, rozlúčil sa Trump s odchádzajúcim poradcom

Dôvodom odchodu Cohna, ale aj ďalších ľudí z Trumpovho ekonomického tímu, je prezidentova posadnutosť ochranou domácich výrobcov a s tým súvisiaca záľuba vo vystupovaní z medzinárodných obchodných dohôd.

WASHINGTON 8. marca (WebNoviny.sk) - Originálnym spôsobom sa vo štvrtok na zasadnutí americkej administratívy rozlúčil prezident Donald Trump so svojím doterajším finančným poradcom Garym Cohnom, ktorý tento týždeň oznámil, že odchádza z Trumpových služieb.

"Možnože je to globalista, ale ja ho mám aj tak rád," povedal Trump o svojom odchádzajúcom poradcovi na rokovaní vlády, ktoré bolo Cohnovým posledným.


Dôvodom odchodu Cohna, ale aj ďalších ľudí z prezidentovho ekonomického tímu, je podľa Trumpových kritikov prezidentova posadnutosť ochranou domácich výrobcov, ktorá je často v konflikte so zavedenými pravidlami medzinárodného obchodu, a tiež s tým súvisiaca Trumpova záľuba vo vystupovaní z medzinárodných obchodných dohôd.

Trump je napriek názorovým nezhodám medzi ním a Cohnom presvedčený, že tento bývalý zamestnanec investičnej spoločnosti Goldman Sachs sa do jeho služieb raz vráti, a síce hneď po tom, "ako zarobí ďalších zopár miliónov dolárov". "Mám taký pocit, že sa vrátiš," povedal vo štvrtok na rozlúčku Trump Cohnovi.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie