• Dnes je: Utorok 20. marca 2018 meniny má Víťazoslav

Si globalista, ale mám ťa rád, rozlúčil sa Trump s odchádzajúcim poradcom

Si globalista, ale mám ťa rád, rozlúčil sa Trump s odchádzajúcim poradcom

Dôvodom odchodu Cohna, ale aj ďalších ľudí z Trumpovho ekonomického tímu, je prezidentova posadnutosť ochranou domácich výrobcov a s tým súvisiaca záľuba vo vystupovaní z medzinárodných obchodných dohôd.

WASHINGTON 8. marca (WebNoviny.sk) - Originálnym spôsobom sa vo štvrtok na zasadnutí americkej administratívy rozlúčil prezident Donald Trump so svojím doterajším finančným poradcom Garym Cohnom, ktorý tento týždeň oznámil, že odchádza z Trumpových služieb.

"Možnože je to globalista, ale ja ho mám aj tak rád," povedal Trump o svojom odchádzajúcom poradcovi na rokovaní vlády, ktoré bolo Cohnovým posledným.


Dôvodom odchodu Cohna, ale aj ďalších ľudí z prezidentovho ekonomického tímu, je podľa Trumpových kritikov prezidentova posadnutosť ochranou domácich výrobcov, ktorá je často v konflikte so zavedenými pravidlami medzinárodného obchodu, a tiež s tým súvisiaca Trumpova záľuba vo vystupovaní z medzinárodných obchodných dohôd.

Trump je napriek názorovým nezhodám medzi ním a Cohnom presvedčený, že tento bývalý zamestnanec investičnej spoločnosti Goldman Sachs sa do jeho služieb raz vráti, a síce hneď po tom, "ako zarobí ďalších zopár miliónov dolárov". "Mám taký pocit, že sa vrátiš," povedal vo štvrtok na rozlúčku Trump Cohnovi.

Odporúčame:
Aké bude počasie na jar 2018 a kedy sa začne výraznejšie otepľovať?Pozrite si náš nový Magazín!

Mloky odhalili tajomstvá ich zázračných regeneračných schopností ukrytých v DNAZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie