• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Ševela už nie je trénerom AS Trenčín, doplatil na nevydarený úvod sezóny Fortuna ligy

Ševela už nie je trénerom AS Trenčín, doplatil na nevydarený úvod sezóny Fortuna ligy

Rozhodnutie oznámilo po víkendovom 7.

TRENČÍN 12. septembra (WebNoviny.sk) - Vedenie slovenského futbalového klubu AS Trenčín v utorok odvolalo Martina Ševelu z pozície hlavného trénera. Rozhodnutie oznámilo po víkendovom 7. kole Fortuna ligy, v ktorom Trenčín doma remizoval so Slovanom Bratislava 2:2.

Oficiálne stanovisko Róberta Rybníčka

"V prvom rade sa chceme poďakovať trénerovi Ševelovi za odvedenú prácu. Jeho pôsobenie v AS Trenčín vnímame v oveľa širších súvislostiach ako sa mnohým môže zdať. Jeho prínos nehodnotíme ziskom dvoch titulov majstra Slovenska a dvoma víťazstvami v Slovenskom pohári. Martin bol v klube ako hráč, mládežnícky tréner, člen realizačného tímu prvého mužstva a hlavný tréner dokopy deväť rokov. Zažil s klubom návrat do najvyššej súťaže, veľké úspechy, historické zápasy v Lige majstrov a Európskej lige. Naše rozhodnutie neprišlo zo dňa na deň, ale je výsledkom niekoľko mesiacov trvajúcich rozhovorov a analýzy daného vývoja. Snažili sme sa spoločne mužstvo oživiť rôznymi vstupmi, ale nedarilo sa nám to dlhodobejšie a podľa našich predstáv. Najmä z hľadiska filozofie dominantného a útočného štýlu hry, ktorý nemôžeme do budúcna stratiť. Trénerovi Ševelovi ešte raz ďakujeme za všetky roky, ktoré venoval futbalu v Trenčíne. Jeho vklad a pôsobenie zhodnotí čas,“ uviedol v stanovisku pre oficiálny klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Hlavného trénera nahradí Marčok

Štyridsaťjedenročného Ševelu na lavičke nahradí dvojica Vladimír Cifranič a Roman Marčok. Prvý menovaný sa bude venovať technickej a taktickej časti prípravy, Marčok sa bude starať o hernú fázu a koučing mužstva, zároveň bude vystupovať ako oficiálny hlavný tréner.


"Sme presvedčení, že všetci ľudia pohybujúci sa okolo prvého mužstva a v klube pomôžu lídrom realizačného tímu tento prechod zvládnuť. Vladimír Cifranič prešiel našou mládežníckou základňou, má skúsenosti s prvým tímom a veľmi dobre vníma filozofiu klubu. Roman Marčok má rovnako veľa skúseností z mládežníckeho futbalu, keď krátko pôsobil aj v Česku,“ dodal Rybníček.

Trenčínu nevyšiel úvod Fortuna ligy 2017/2018, keď v siedmich kolách nazbieral 6 bodov za víťazstvo a tri remízy. Zatiaľ jediný triumf dosiahol v prvom kole. Nedarilo sa mu ani v Európskej lige, v ktorej ho vyradil v druhom predkole izraelský klub Bnei Jehuda Tel Aviv. V ostatnej sezóne obsadil AS Trenčín 4. priečku.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie