• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Serwovej vyšlo všetko podľa plánu a z Pjongčangu si odnáša olympijské zlato

Serwovej vyšlo všetko podľa plánu a z Pjongčangu si odnáša olympijské zlato

Prekvapením piatkových eliminačných jázd bolo veľmi skóre vypadnutie obhajkyne zlata – Kanaďanka Marielle Thompsonová po páde skončila už v osemfinále.

PJONGČANG 23. februára (WebNoviny.sk) - Kanaďanka Kelsey Serwová získala zlato v piatkovom skikrose žien v akrobatickom lyžovaní na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu. Dvadsaťosemročná rodáčka z Kelowny v Britskej Kolumbii sa vo finálovej jazde dostala na čelo tesne po štarte a prvenstvo si už nenechala ujsť.

Po piatom mieste vo Vancouveri 2010 a striebre v Soči 2014 sa jej podarilo vybojovať olympijské zlato. Z Pjongčangu si striebro odnáša jej krajanka Brittany Phelanová, bronz putuje do Švajčiarska zásluhou Fanny Smithovej.

"Je nádherné stať sa olympijskou šampiónkou a byť najlepšia v niečom, do čo vložíte celé srdce. Všetko mi vyšlo podľa plánu a byť na stupňoch s mojou najlepšou kamarátkou Brittany je super," povedala Serwová pre Olympijský informačný servis.


Prekvapením piatkových eliminačných jázd bolo veľmi skóre vypadnutie obhajkyne zlata - Kanaďanka Marielle Thompsonová po páde skončila už v osemfinále. Thompsonová vyhrala stredajšiu kvalifikáciu pred Serwovou a Phelanovou.

ZOH 2018 v Pjongčangu


AKROBATICKÉ LYŽOVANIE


Ženy – skikros – finále: 1. Kelsey Serwová (Kan.), 2. Brittany Phelanová (Kan.), 3. Fanny Smithová (Švaj.), 4. Sandra Näslundová (Švéd.), 5. Alizée Baronová (Fr.), 6. Lisa Anderssonová (Švéd.), 7. Sanna Lüdiová (Švaj.), 8. Sami Kennedyová-Simová (Aus)

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie