• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Seniorov varujú pred praktikami šmejdov, preorientovali sa na výživové doplnky

Seniorov varujú pred praktikami šmejdov, preorientovali sa na výživové doplnky

Spoločnosť ochrany spotrebiteľov varuje pred podpisom zmlúv medzi dverami POPRAD 10.

POPRAD 10. októbra (WebNoviny.sk) – Mestskí policajti vo Vysokých Tatrách pripravili na tento týždeň sériu stretnutí so seniormi, hovoriť im budú o praktikách takzvaných šmejdov.

„Aj keď oficiálne v aktivitách šmejdi poľavili, nezdráhajú sa skúšať na klientoch nové praktiky. V poslednom čase sa preorientovali na ponuku výživových doplnkov, ktoré majú podporovať zdravie,“ uviedol zástupca náčelníka mestskej polície Jozef Štefaňák. Obyvatelia vekovej kategórie nad 65 rokov predstavujú v Tatrách približne 22 percent obyvateľov. Mestská polícia ich chce prednáškami a diskusiami nabádať k ostražitosti.

Mestská polícia Vysoké Tatry

Nové praktiky šmejdov naznačila aj Petra Čakovská zo Spoločnosti ochrany spotrebiteľov (S.O.S.), podľa ktorej sú prezentačné akcie známe z minulosti v posledných mesiacoch mierne na ústupe.


„Stále sa nám však objavuje podomový predaj, a to aj formou podpisovania zmlúv medzi dverami s dodávateľmi elektriny a plynu. Dokonca sme sa stretli s praktikou, že ľudia už podomovým predajcom nepodpisujú papierovú zmluvu, ale zmluvu do tabletu, elektronicky, čo je absolútne neprijateľné,“ uviedla pre agentúru SITA. Varuje ľudí, že podomoví predajcovia stále chodia najmä po dedinách a častiach miest, kde sú rodinné domy.

Podomový predaj

„Ponúkajú ľuďom rôzne stavebné práce, ktoré potom dodajú nekvalitne a odmietajú vyriešiť prípadnú reklamáciu, respektíve je to s nimi na dlhé lakte, keďže majú sídlo v Českej republike, ale stretli sme sa už aj s poľskými dodávateľmi, alebo vôbec nedodajú tovar, respektíve zoberú zálohu a zmiznú,“ vysvetlila. Na pozore by sa tak mali mať podľa nej aj seniori v podtatranských obciach.

Prvé stretnutie so seniormi sa uskutočnilo v pondelok v Tatranskej Kotline, dnes pokračuje o 14:00 diskusiou so seniormi v Klube dôchodcov v Tatranskej Lomnici, následne v stredu sa policajti presunú do Dolného Smokovca a sériu stretnutí uzavrú vo štvrtok v Novom Smokovci. Všetky stretnutia sa začínajú o 14:00. Hosťom počas nich je Ľubica Gálisová, šéfka občianskeho združenia Fórum pre pomoc starším.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasiePozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie