• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Sagan je najlepším, kto mohol vyhrať majstrovstvá sveta, tvrdí Saganov bývalý kolega Nibali

Sagan je najlepším, kto mohol vyhrať majstrovstvá sveta, tvrdí Saganov bývalý kolega Nibali

„Teším sa z jeho víťazstva, hoci som, samozrejme, fandil Talianom,“ vravel Vincenzo Nibali BRATISLAVA 29.

BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) - Talian Vincenzo Nibali označil Slováka Petra Sagana za najlepšieho človeka, ktorý mohol získať titul majstra sveta na nedávnom šampionáte v cestnej cyklistike v nórskom Bergene.

Nibali, ktorý je štvornásobný šampión pretekov Grand Tour a bývalý Saganov tímový kolega z Liquigasu, netají svoj rešpekt a zároveň obdiv z toho, ako slovenský cyklista vybojoval historicky tretí titul majstra sveta v neprerušenej sérii.

Najlepší človek

"Je to ten najlepší človek, ktorý si to zaslúži. Je kamarát a teším sa z jeho titulu, hoci som, samozrejme, fandil Talianom. Aj v Taliansku sú však ľudia radi, že majstrom sveta sa stal práve Sagan," uviedol Vincenzo Nibali v rozhovore pre La Gazzetta dello Sport. Nibali vyzdvihuje fakt, že Sagan dokáže vyhrávať v šprinte aj po náročnejšom profile pretekov.


"Pamätám si, ako vyhral mimoriadne ťažkú etapu na pretekoch Tirreno-Adriatico. Tiež si spomínam, ako si došprintoval po šieste miesto na svetovom šampionáte vo Florencii 2013, kde bola náročná trať. Verím, že o rok v Innsbrucku mu to v kopcoch trochu sťažíme," vyhlásil jeden z najlepších vrchárov v profipelotóne.

Svoj bicykel ovláda výborne

Nibali (Bahrain-Merida) rád konštatuje, že ho so Saganom (Bora-Hansgrohe) naďalej spája dobrý vzťah, hoci už dávno nie sú tímoví kolegovia, ale rivali. "Stále po pretekoch vyhľadáme jeden druhého, spoločne sa zasmejeme a hodíme reč o našich rodinách," poznamenal Nibali a pridal aj zážitok z prvého stretnutia s dnes už trojnásobným majstrom sveta.


"Bolo to v Dolomitoch a ja som sa premával na bicykli na snehu tak, že som riadil jednou rukou. Myslel som si, že som dobrý. Potom prišiel Peter a ukázal mi to, ako sa to robí bez použitia rúk. V tom čase nevedel ani slovo po taliansky či anglicky, ale ukázal, že výborne ovláda bicykel. A že to vie aj v pretekoch, presvedčil som sa zakrátko na Paríž-Nice 2010, kde vyhral etapu."

Nibali na rozdiel od Sagana ešte neukončil túto sezónu. V najbližších dňoch absolvuje viacero pretekov, v ktorých bude ladiť formu na poslednú monumentálnu klasiku Okolo Lombardska (7. 10.).

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie