• Dnes je: Streda 21. februára 2018 meniny má Eleonóra

Ryanair čelí obvineniam zo zavádzania cestujúcich po tom, čo spoločnosť zrušila tisícky letov

Ryanair čelí obvineniam zo zavádzania cestujúcich po tom, čo spoločnosť zrušila tisícky letov

Ešte v polovici septembra Ryanair ohlásil, že počas šiestich týždňov v septemberi a októbri zruší 2 100 letov pre nedostatok pilotov.

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) - Britský úrad pre leteckú prepravu (CAA) vo štvrtok obvinil spoločnosť Ryanair zo „systematického zavádzania“ cestujúcich v kauze tisícok zrušených letov.

Oznámenie znamená začiatok procesu, ktorý môže vyústiť až do podania súdnej žaloby. Ryanair zavádzal, keď tvrdil, že nemal povinnosť presmerovať cestujúcich na alternatívne lety, tvrdí úrad. Informáciu priniesol portál bbc.com.


Krok prichádza po tom, čo nízkonákladový prepravca oznámil, že medzi novembrom a marcom ruší ďalších zhuba 18 tis. letov, čo zasiahne približne 400 tis. pasažierov. Ešte v polovici septembra Ryanair ohlásil, že počas šiestich týždňov v septemberi a októbri zruší 2 100 letov pre nedostatok pilotov.

Ani v jednom z oboch prípadov spoločnosť neposkytla zakázníkom „potrebné a presné“ informácie o ich právach, tvrdí úrad pre leteckú prepravu. V oznámaní na svojej internetovej stráne Ryanair neinformoval, že má povinnosť nahradiť cestujúcim všetky výdavky, ktoré vznikli v dôsledku rušenia letov, vrátane stravy, ubytovania a dopravy za alternatívnymi prepravcami.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie