• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Ruský vicepremiér Mutko sa odvolal proti doživotnému zákazu na OH či ZOH

Ruský vicepremiér Mutko sa odvolal proti doživotnému zákazu na OH či ZOH

Obžaloba je jednou z konzekvencií pre jeho rolu v štátom riadenom a krytom dopingu, ku ktorým dospel Medzinárodný olympijský výbor (MOV) MOSKVA 27.

MOSKVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Vitalij Mutko, ruský vicepremiér a bývalý minister športu počas ZOH v Soči 2014, oznámil v stredu, že sa odvolá na Športový arbitrážny súd (CAS) proti doživotnému zákazu na OH či ZOH pre jeho rolu v štátom riadenom a krytom dopingu.

Obžaloba je jednou z konzekvencií, ku ktorým dospel Medzinárodný olympijský výbor (MOV) pri riešení situácie okolo štartu ruských športovcov na budúcoročných zimných olympijských hrách v Pjongčangu v Kórejskej republike.


Mutko tiež odstúpil z funkcie šéfa organizačného výboru futbalových majstrovstiev sveta 2018 v Rusku. "Aj naďalej budem pokračovať v úzkej spolupráci s organizačným výborom pod jeho novým vedením, ako aj s ruskou vládou, Ruskou futbalovou úniou (RFS) a hostiteľskými mestami s cieľom pripraviť čo najlepšie podmienky pre budúcoročné majstrovstvá sveta vo futbale," povedal Mutko pre ruské spravodajské agentúry.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) poďakovala Mutkovi za jeho neoceniteľnú činnosť v prípravných prácach na spomenuté futbalové MS 2018.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie