• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Ruský divadelný režisér dostal domáce väzenie za spreneveru 68 miliónov rubľov

Ruský divadelný režisér dostal domáce väzenie za spreneveru 68 miliónov rubľov

Štyridsaťsedemročnému umelcovi udelili trest za údajnú spreneveru vládnych prostriedkov, on obvinenia popiera.

MOSKVA 23. augusta (WebNoviny.sk) - Súd v Moskve udelil jednému z najvýznamnejších divadelných režisérov Kirillovi Serebrennikovi domáce väzenie za spreneveru vládnych fondov. Štyridsaťsedemročný umelec všetky obvinenia popiera a počas stredajšieho pojednávania súd požiadal o prepustenie na slobodu.

Serebrennikov sa údajne dopustil sprenevery 68 miliónov rubľov (v prepočte približne 980-tisíc eur) z vládnych prostriedkov, vyčlenených na podporu produkcie v jeho divadle.

Vyšetrovatelia 47-ročného umelca zadržali v utorok v Petrohrade, keď tam nakrúcal film, a následne ho vypočúvali. Serebrennikova zadržali po prvý raz už v máji, po vypočúvaní ho ale zakrátko prepustili.


Umelec je jedným z najuctievanejších režisérov krajiny, pričom je známy svojimi trúfalými inscenáciami, v ktorých si doberá spoločenské pomery Ruska a narastajúci konzervativizmus.

Počas pojednávania sa pred budovou súdu v mestskej časti Basmannyj sa zišlo podľa agentúry AP niekoľko stoviek ľudí, ktorí mu prišli vyjadriť podporu skandujúc výrazy ako "sloboda".


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie