• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Rusko spochybnilo Skripaľovej vyjadrenie, otravu novičokom označuje za medzinárodnú provokáciu

Rusko spochybnilo Skripaľovej vyjadrenie, otravu novičokom označuje za medzinárodnú provokáciu

Nevie vraj, či bolo v súlade s jej slobodnou vôľou.

MOSKVA 24. mája (WebNoviny.sk) - Kremeľ vyjadril pochybnosti nad tým, či stanovisko, ktoré vydala Julija Skripaľová, bolo v súlade s jej slobodnou vôľou. Skripaľová, ktorú aj s jej otcom, bývalým ruským tajným agentom Sergejom Skripaľom, začiatkom marca otrávili v anglickom Salisbury, poskytla v stredu prvé verejné vyhlásenie od svojho prepustenia z nemocnice.

Ako povedala, zotavovanie sa z otravy nervovoparalytickou látkou sovietskej výroby zvanou novičok bolo "pomalé a mimoriadne bolestivé". Dodala tiež, že nepotrebuje pomoc ponúknutú zo strany ruského veľvyslanectva.


Hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov vo štvrtok v reakcii uviedol, že Kremeľ nevie, či Skripaľová svoje vyjadrenie povedala pod nátlakom alebo dobrovoľne, kde sa nachádza ani či britské úrady dodržiavajú jej práva.

Rusko rázne odmieta akékoľvek zapojenie sa do otravy bývalého agenta a jeho dcéry, z ktorého ho Británia obviňuje. Peskov otrávenie Skripaľovcov označil za "bezprecedentnú medzinárodnú provokáciu".

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie