• Dnes je: Piatok 25. mája 2018 meniny má Urban

Ruskí pretekári podali sťažnosť na vylúčenie z Pjongčangu, švajčiarsky civilný súd ju zamietol

Ruskí pretekári podali sťažnosť na vylúčenie z Pjongčangu, švajčiarsky civilný súd ju zamietol

Sexteto pretekárov vrátane dvoch popredných rýchlokorčuliarov Pavla Kuližnikova a Denisa Juskova sa v minulosti zaplietlo do dopingu ZÜRICH 3.

ZÜRICH 3. februára (WebNoviny.sk) - Šestica ruských športovcov neuspela na švajčiarskom civilnom súde so snahou zvrátiť ich vylúčenie zo zimných olympijských hier v Pjongčangu. Sexteto pretekárov vrátane dvoch popredných rýchlokorčuliarov Pavla Kuližnikova a Denisa Juskova sa v minulosti zaplietlo do dopingu.

Prvý menovaný šesťnásobný majster sveta si odpykal dvojročný zákaz činnosti pre nález látky DMAA, v roku 2016 bol pozitívny na meldónium. Vtedy však unikol trestu pre nedostatok dôkazov.

Juskova síce disciplinárny panel Medzinárodného olympijského výboru (MOV) očistil v prípade dopingovej aféry na ZOH 2014 v Soči, v roku 2008 však dostal štvorročný dištanc za užitie marihuany.

Medzi šesticou Rusov sú aj dvaja biatlonisti - majsterka Európy z 2017 Irina Starychová a Alexander Loginov, obom našli EPO. Rýchlokorčuliarka Tatiana Borodulinová v roku 2006 dostala trest za vynechanie antidopingových testov a skokan na lyžiach Dmitrij Vasiliev doplatil na diuretikum furosemid.

Na civilný súd sa možno obráti aj MOV, ktorému sa nepozdáva rozhodnutie Športového arbitrážneho súdu o zrušení doživotných dištancov pre 28 pretekárov zapletených do štátom podporovaného dopingu v Rusku. Informácie zverejnil portál insidethegames.biz.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie