• Dnes je: Pondelok 18. júna 2018 meniny má Vratislav(a)

Rozhodli oslabenia a strelecká mizéria, zhodujú sa slovenskí hokejisti po vypadnutí z olympijského turnaja

Rozhodli oslabenia a strelecká mizéria, zhodujú sa slovenskí hokejisti po vypadnutí z olympijského turnaja

Najlepším strelcom a najproduktívnejším Slovákom na olympijskom turnaji bol obranca Peter Čerešňák.

PJONGČANG 20. februára (WebNoviny.sk) - Slovenskí hokejisti po štyroch rokoch opäť ukončili svoju púť na ZOH v play-off o postup štvrťfinále.

Priveľa vylúčených hráčov

Pred štyrmi rokmi v Soči podľahli Čechom 3:5, v Pjongčangu 2018 neuspeli proti USA výraznejšie 1:5. Američania hrali v zápase päť presilových hier, z toho tri využili. Práve priveľa vylúčených hráčov komplikovalo zverencom trénera Craiga Ramsayho na celom turnaji.


"Chybami boli najmä vylúčenia," poznamenal Ramsay v mixzóne po druhej prehre s USA v Pjongčangu pre RTVS. Podobný názor majú i samotní hráči. "Znovu to bolo o oslabeniach, ktorým sme sa dnes chceli vyvarovať, ale opäť sa nám to nepodarilo," myslí si obranca Marek Ďaloga. "Oslabenia nás stáli celý turnaj," doplnil kapitán Tomáš Surový.


Nízky počet strelených gólov

Problémom Slovákov bola aj nízky počet strelených gólov. Zvlhnutý pušný prach mali najmä útočníci. Najlepším strelcom a najproduktívnejším Slovákom na turnaji bol obranca Peter Čerešňák, ktorý strelil dva góly a pri ďalších dvoch asistoval.


Rovnaký počet bodov nazbieral aj iný obranca Dominik Graňák, ktorý na turnaji získal štyri asistencie. "Problémom bola aj naša efektivita. Šance sme si vypracovali, aj ja osobne som nejaké mal, no nepremenili sme ich. Neviem, čo som mal pri nich urobiť inak, asi som mal skôr strieľať," sypal si popol na hlavu Ďaloga.

"Američania nám ukázali, ako sa to má hrať a premieňať. Myslím si, že hokej bol vyrovnaný, ale oni góly dali a my nie. V tom bol rozdiel," doplnil zadák Sparty Praha so skúsenosťami z KHL.


Reprezentanti spod Tatier na ZOH 2018 strelili v štyroch vystúpeniach sedem gólov, z toho tri pri úvodnom víťazstve nad Rusmi.

"Je jedno, kto dá tie góly. Samozrejme, sme tam od toho my útočníci, ale keď sme my natlačení pred súperovou bránkou, sú voľní beci, ktorí sa za nás na tomto turnaji presadili. V každom prípade, mali sme skórovať viackrát, lebo takto sa ťažko víťazí," okomentoval situáciu Surový.

Hlasy

  • zdroj: RTVS

Craig Ramsay (tréner SR): „S naším vystúpením nie som spokojný. Nepodarilo sa nám síce postúpiť do štvrťfinále, ale taká vysoká prehra je krutá. Urobili sme niekoľko veľkých chýb, ktoré náš súper potrestal. Chybami boli najmä vylúčenia. V presilovke sme síce znížili a videli sme šancu na návrat do zápasu, ale súper hral dobre a nedovolil nám to. Rád by som vyzdvihol výkon brankára Jána Laca.“

Vladimír Országh (asistent trénera SR): „Je to pre nás veľké sklamanie, najmä po tom, čo sme turnaj sme začali víťazstvom proti Rusom. Teraz to bol zápas o všetko, prvá tretina bola z našej strany solídna. Opäť ma mrzia naše vylúčenia. Urobili sme zopár chýb, kde nás stáli lepší výsledok. V závere sme to potrebovali otvoriť, aby sme skórovali a vyústilo to v takýto krutý výsledok. Musíme sa na to pozerať pozitívne, bolo tu veľa mladých chalanov. Hanbu sme si určite neurobili, pre mladých hráčov to je veľký posun dopredu. Chýbal nám strelec, ale mali sme i málo agresivity pred súperovou bránkou. Mali sme streliť nejaké škaredé góly. Opakujem, pre mladých hráčov to bola veľká škola.“

Ján Laco (brankár SR): „V tomto súboji rozhodli presilovky. My sme nevyužili ani jednu a Američania až tri. V takýchto dôležitých zápasoch nám nemôže stačiť výkon, aký sme predviedli. Reprezentanti USA zúžitkovali všetky možnosti, ktoré sme im ponúkli.“

Marek Ďaloga (obranca SR): „Znovu to bolo o oslabeniach, ktorým sme sa dnes chceli vyvarovať, ale opäť sa nám to nepodarilo. Neviem, kde je chyba. Problémom bola aj naša efektivita. Šance sme si vypracovali, aj ja osobne som nejaké mal, no nepremenili sme ich. Neviem, čo som mal pri nich urobiť inak, asi som mal skôr strieľať. Američania nám ukázali ako sa to má hrať a premieňať. Myslím si, že hokej bol vyrovnaný, ale oni góly dali a my nie. V tom bol rozdiel.“

Tomáš Surový (útočník a kapitán SR): „Sme sklamaní, že sme po sľubných výkonoch v skupine sme v zápase o postup nezahrali dobre. Za stavu 0:3 sa to už ťažko doťahuje, nepodarilo sa nám už znížiť o na jednogólový rozdiel, mali sme si to postrážiť. Nemôžeme jednoducho prehrávať o tri góly, lebo proti takému kvalitnému mužstvu sa to veľmi ťažko doháňa. Oslabenia nás stáli celý turnaj. Prehrali sme však ako tím, nie je to o jednotlivcoch. Keď sme dostali tri góly, potom sa to už ťažko odvracalo. Mali sme aj presilovky, v ktorých sme mali dať gól. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Je jedno, kto dá góly. Samozrejme sme tam od toho my útočníci, ale keď sme my natlačení pred súperovou bránkou, sú voľní beci, ktorí za nás na tomto turnaji presadili. V každom prípade, mali sme skórovať viackrát, lebo takto sa ťažko víťazí.“

Otrasený americký brankár Ryan Zapolski po zrážke so slovenským útočníkom Ladislavom Nagyom počas zápasu o postup do štvrťfinále na ZOH 2018. Pjongčang, 20. február 2018.

Slovenský gólman Ján Laco zráža k ľadu amerického útočníka Broca Littla počas zápasu o postup do štvrťfinále ZOH 2018. Pjongčang, 20. február 2018.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie