• Dnes je: Streda 20. júna 2018 meniny má Valéria

Revízia Partnerskej dohody SR ponúkne viac financií na podporu zamestnanosti mladých ľudí

Revízia Partnerskej dohody SR ponúkne viac financií na podporu zamestnanosti mladých ľudí

Na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí na roky 2014 až 2020 pôjde pre Slovensko takmer o 12,4 mil.

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) - Vláda v stredu schválila revíziu Partnerskej dohody SR na roky 2014 až 2020. Schválená zmena súvisí so zvýšením prostriedkov určených na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí. Pre Slovensko na tento účel pôjde o 12,4 mil. eur viac, čím celková suma na túto iniciatívu dosiahne 84,6 mil. eur.

"Revízia Partnerskej dohody SR vychádza z potreby zosúladenia tohto dokumentu so zmenou Operačného programu Ľudské zdroje, a to v súvislosti s dodatočným navýšením finančných prostriedkov pre SR z osobitných zdrojov Iniciatívy na podporu zamestnanosti na roky 2017 – 2020," uvádza sa v materiáli.


Zmenu v Operačnom programe Ľudské zdroje, súvisiacu s nárastom finančných prostriedkov na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí na roky 2014 až 2020 o 12,4 mil. eur, schválila vláda začiatkom novembra.

"Finančné prostriedky zo zdrojov Iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých ľudí sa zvyšujú, pričom ich čerpanie sa určuje na roky 2017 – 2020," informovalo v materiáli ministerstvo práce a sociálnych vecí.


Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí sa zameriava na podporu mladých ľudí, ktorí nie sú zamestnaní a nepokračujú v procese vzdelávania ani odbornej prípravy.

Je financovaná z osobitných rozpočtových prostriedkov a z cielených investícií z Európskeho sociálneho fondu (ESF) a vykonáva sa ako súčasť cieľa s názvom Investovanie do rastu a zamestnanosti. Iniciatíva sa zameriava na jednotlivé nezamestnané osoby a mala by dopĺňať ďalšie opatrenia ESF a vnútroštátne opatrenia v prospech mladých ľudí, ktorí nie sú zamestnaní, ani nie sú v procese vzdelávania alebo odbornej prípravy.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie