• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Rastislav Blaško uvažuje o stiahnutí kandidatúry na bratislavského župana

Rastislav Blaško uvažuje o stiahnutí kandidatúry na bratislavského župana

V prípade stiahnutia svojej kandidatúry Rastislav Blaško podporí kandidáta, ktorý bude s jeho volebným programom najviac korešpondovať, ktorý by mal šancu presadiť tie myšlienky, ktoré chce presadiť pre mesto Pezinok.

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) - Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) Rastislav Blaško zvažuje, či bude ďalej kandidovať na post predsedu BSK alebo stiahne kandidatúru.


Na piatkovom brífingu to povedal s tým, že definitívne oznámi v pondelok 16. októbra, či bude pokračovať v kandidatúre alebo sa vzdá, a ak sa vzdá, či podporí iného kandidáta.

“Ak by som stiahol svoju kandidatúru, tak sa plne sústredim na kandidatúru na poslanca BSK za mesto Pezinok a podporím kandidáta, ktorý bude s mojím volebným programom najviac korešpondovať, ktorý by mal šancu presadiť tie myšlienky, ktoré chcem presadiť pre mesto Pezinok,“ uzavrel Blaško.


Kandidáti na post predsedu BSK

Okrem (nezávislý) kandidujú na post predsedu BSK podnikateľ (nezávislý), súčasný predseda BSK (nezávislý), bývalý primátor Bratislavy (nezávislý), novinár (nezávislý), podnikateľ (nezávislý), starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto (nezávislý), starosta mestskej časti Bratislava-Vajnory (nezávislý), bratislavský mestský poslanec (nezávislý).

Koalícia strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a NOVA, Strana maďarskej komunity (SMK), Občianska konzervatívna strana (OKS), Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska postavila ako svojho kandidáta poslanca NR SR za SaS , za Stranu zelených Slovenska (SZS) kandiduje jej predsedníčka , Strana zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov postavila ako svojho kandidáta súkromného podnikateľa , pedagóg kandiduje za Nový parlament, publicistu podporujú strany Most-Híd, SKOK - Európski liberálni demokrati a Strana zelených.

Strana moderného Slovenska podporí farmaceuta , SNS štátneho tajomníka MZVaEZ SR , Komunistická strana Slovenska prekladateľa a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku kultúrno-osvetového pracovníka .

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie