• Dnes je: Utorok 19. júna 2018 meniny má Alfréd

Rašiho podporí v župných voľbách aj strana SMK, dohodli sa na témach školstva i infraštruktúry

Rašiho podporí v župných voľbách aj strana SMK, dohodli sa na témach školstva i infraštruktúry

Ako uviedol krajský predseda SMK Zachariaš, spolupráca SMK so Smerom má v kraji dlhoročnú tradíciu a je prospešná pre obe strany.

KOŠICE 14. augusta (Webnoviny.sk) – Strana maďarskej komunity (SMK) podporí kandidáta strany Smer-SD Richarda Rašiho na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK).


O podpísaní dohody o vzájomnej predvolebnej a povolebnej spolupráci SMK a strany Smer-SD na úrovni Košického kraja informovali v pondelok na tlačovej besede podpredseda strany Smer-SD Peter Žiga, krajský predseda SMK Košického kraja István Zachariaš a košický krajský predseda Smeru Richard Raši.

Vzájomne prospešná spolupráca

Ako uviedol Zachariaš, spolupráca SMK so Smerom má na úrovni kraja dlhoročnú tradíciu a je prospešná pre obe strany. Podľa neho je Raši kandidátom na predsedu KSK, ktorý najlepšie dokáže naplniť priority aj Maďarov žijúcich v Košickom kraji.

Vyslovil presvedčenie, že vzájomne prospešná spolupráca sa bude rozvíjať aj v nasledujúcom volebnom období. Doložil, že prioritami SMK sú rozvoj národnostného školstva a kultúry a zabezpečenie vyváženého rozvoja južných oblastí Košického kraja obývaných predovšetkým maďarskou menšinou.

Dohodli sa na spoločných prioritách

„Dohoda sa týka len volieb predsedu. Strana SMK postaví vlastných kandidátov pre voľby poslancov krajského zastupiteľstva,“ odpovedal Zachariaš na otázku agentúry SITA. Doložil, že Richard Raši na stretnutiach s občanmi preukázal, že rozumie maďarskej menšine, chápe jej potreby a očakávania.

„Spoločné priority, na ktorých sme sa s SMK dohodli, sú školstvo, kultúra, podpora turizmu, stavba diaľnic a infraštruktúry,“ povedal Raši. Doložil, že aj Košice sú národnostne zmiešané mesto a rovnako aj Košický kraj, pričom oba sú príkladom dlhodobého pokojného spolužitia a kvalitných vzťahov. Na tom chce aj on stavať.

Podpredseda Smeru Peter Žiga uviedol, že o podpore ich kandidátovi Rašimu rokujú na krajskej úrovni aj s ďalšími politickými subjektmi.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie