• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Raši vyslovil podporu Kaliňákovi, svoju prácu si robí stopercentne

Raši vyslovil podporu Kaliňákovi, svoju prácu si robí stopercentne

Richard Raši si momentálne nevie predstaviť lepšiu koalíciu ako je Smer, SNS a Most-Híd.

BRATISLAVA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Richard Raši vidí svoju úlohu v tom, že problémy z regiónov bude schopný priniesť k špičkám Smeru a ministrom. Odpovedal tak na otázku, či nevadí, že po novom má tri funkcie – je primátorom Košíc, poslancom NR SR a po sobotňajšom sneme strany Smer-SD aj podpredsedom strany.


„Regionálna politika a kontakt s regiónom bol najsilnejšou stránkou Smeru, ale v poslednom čase je toľko problémov, ktoré musia riešiť ministri. Stávajú sa z nich ministri profesionáli a nemajú čas byť politikmi. To odznelo aj na smene, že treba sa opäť vrátiť do regiónu,“ povedal Raši s tým, že ministri nestíhajú byť toľko v regióne, ako by si ľudia priali.

Dôvody Rašiho prehry vo voľbách

V tom teda vidí svoju úlohu – sprostredkovať problémy regiónu ministrom. Raši to povedal v relácii V politike televízie TA3.

Pripomenul, že aj na sneme sa hovorilo o tom, že ministri a štátni tajomníci musia ľuďom viac vysvetľovať, čo urobili. Nedostatok komunikácie s ľuďmi môže byť aj príčinou poklesu dominancie Smeru v župných voľbách.

Dôvodom, prečo má Smer menej poslancov a predsedov VÚC je aj to, že opozícia sa mobilizovala a koalícia sa nevedela spojiť, vysvetľoval Raši, ktorý prehral v Košickom kraji o menej ako 900 hlasov. Ako pokračoval, za jeho prehrou môže byť parkovacia politika a masívne investície do električkovej trate, ktoré spôsobili zápchy v meste.

Fico je s Richterom spokojný

Pokiaľ ide o ministra kultúry Mareka Maďariča, ktorý sa vzdal funkcie podpredsedu strany, podľa Rašiho toto rozhodnutie v ňom zrelo dlhšie. „Nikto s ním nechce stratiť kontakt,“ dodal.

Raši okrem toho odmietol, že mal byť ministrom práce. Pripomenul, že aj premiér Robert Fico je s výkonom terajšieho šéfa rezortu Jána Richtera spokojný. Raši takisto vyslovil podporu aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, ktorý si podľa neho robí svoju prácu „stopercentne“ a nie je dôvod ho odvolať.

Ako na záver dodal, momentálne si nevie predstaviť lepšiu koalíciu ako je Smer, SNS a Most-Híd. Táto koalícia plní všetko, funguje dobre. Verí, že vo voľbách 2020 bude víťazom Smer, ktorý si sadne za stôl so štandardnými proeurópskymi stranami.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie