• Dnes je: Streda 21. februára 2018 meniny má Eleonóra

Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie, aby zablokoval plány Nemecka na zavedenie mýta

Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie, aby zablokoval plány Nemecka na zavedenie mýta

Podľa Rakúska nemecký plán aj po zapracovaní pripomienok Európskej komisie diskriminuje občanov EÚ na základe národnosti VIEDEŇ 13.

VIEDEŇ 13. októbra (WebNoviny.sk) - Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie (ECJ), aby zablokoval plány Nemecka na zavedenie diaľničného mýta. Dôvodom má byť diskriminácia občanov EÚ na základe národnosti.

Sťažnosť pred najvyšším súdnym tribunálom EÚ podal vo štvrtok rakúsky minister dopravy Jörg Leichtfried. Príslušný zákon schválil nemecký parlament definitívne v marci.


Norma je kompromisom prijatým v decembri spoločne s Európskou komisiou, ktorá Nemecko takisto zažalovala na Európskom súdnom dvore. Majiteľom áut registrovaných v Nemecku chcel totiž štát kompenzovať diaľničný poplatok možnosťou odrátať si ho celý z dane na vozidlo.

Schválený kompromis nadväzuje na systém kompenzácií pre vlastníkov tzv. ekologických áut. Berie totiž do úvahy množstvo splodín, ktorými ich auto znečisťuje životné prostredie. Plán však aj po úpravách kritizovali najmä susedné Rakúsko, Holandsko a Belgicko, podľa ktorých diskriminuje zahraničných vodičov v Nemecku.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie