• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2018 meniny má Frederik(a)

Rakúska volebná komisia zverejnila konečné výsledky volieb

Rakúska volebná komisia zverejnila konečné výsledky volieb

Účasť v nedeľňajších voľbách bola 80 percent.

VIEDEŇ 20. októbra (WebNoviny.sk) - Volebná komisia zrátala všetky hlasy odovzdané v nedeľňajších parlamentných voľbách, ktoré vyhrala Rakúska ľudová strana (ÖVP) ministra zahraničia Sebastiana Kurza.Vo štvrtok v noci to oznámil minister vnútra Wolfgang Sobotka.

Výrazne zmeny nenastali

Predbežné výsledky boli známe už v pondelok, no vtedy ešte kompetentní nezrátali hlasy z korešpondenčných lístkov a zahraničia. Po ich zrátaní však vo výsledkoch nenastali výrazné zmeny.

Ľudovci sa v hlasovaní umiestnili na prvom mieste s 31,47 percentami hlasov a 62 kreslami v parlamente. Za ÖVP nasleduje Sociálnodemokratická strana Rakúska (SPÖ) s podporou 26,86 percenta a 52 kreslami.

Vysoká účasť

Ďalšie politické subjekty, ktoré sa dostali do parlamentu, sú Slobodná strana Rakúska (FPÖ) s 25,97 percentami, strana NEOS s 5,30 percentami a Kandidátka Petra Pilza s podporou 4,41 percenta. Strana Zelených, ktorá získala len 3,80 percenta, po 31 rokoch naopak z parlamentu odchádza.


Volebná účasť v nedeľňajších voľbách bola po zrátaní všetkých hlasov 80 percent. Oproti voľbám z roku 2013 je účasť vyššia o 5,09 percentuálneho bodu, čo je najviac v povojnových dejinách Rakúska.


Odporúčame:
Prichádza neobvyklé studené počasie, najstudenejšie obdobie tejto zimy

Pozrite si náš nový Magazín!

Úžasný efekt stál takmer rok práce a spotreboval 42 tisíc zápaliekZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie