• Dnes je: Sobota 23. júna 2018 meniny má Sidónia

Protesty proti novele zákonníka práce sa skončili výtržnosťami, polícia použila slzný plyn

Protesty proti novele zákonníka práce sa skončili výtržnosťami, polícia použila slzný plyn

Radikálni demonštranti zahalení v kuklách začali na policajtov hádzať rôzne predmety.

PARÍŽ 12. septembra (WebNoviny.sk) - Parížska odborárska demonštrácia proti novele zákonníka práce sa v utorok skončila zrážkami s políciou.

Hoci samotná odborárska demonštrácia, na ktorej sa zúčastnilo podľa polície 24-tisíc a podľa organizátorov až 60-tisíc ľudí, bola pokojná, na jej záver sa zaktivizovali radikálni mládežníci zahalení v kuklách, ktorí začali na policajtov hádzať rôzne predmety.


Demonštrácie prebehli aj v iných mestách

Polícia odpovedala vodnými delami a slzným plynom. Zatknutí boli štyria najaktívnejší účastníci demonštrácie, jedna osoba skončila s ľahším zranením v nemocnici, informovala polícia.

Protesty sa v utorok konali aj v mnohých ďalších francúzskych mestách. Ľudia vyšli do ulíc už ráno v Nice, Le Havre, Bordeaux či v Marseille, kde sa zišlo zhruba tritisíc protestujúcich vrátane známeho ľavicového politika Jeana-Luca Mélenchona.

Prvý test pre prezidenta

V Lyone protesty sprevádzali potýčky, keď sa polícia snažila zablokovať demonštrantom cestu. Protesty ovplyvnili aj dopravu, regionálne vlaky premávali v upravených znížených intervaloch.


Novela zákonníka práce má poskytnúť firmám väčšiu pružnosť pri prerokovávaní pracovných podmienok a odmien so zamestnancami a obmedziť odškodné pre zamestnancov, ktorých neprávom prepustia.

Protesty sú prvým veľkým testom pre prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý avizoval zmeny v zákonníku práce krátko po tom, ako sa ujal moci.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie