• Dnes je: Nedeľa 17. júna 2018 meniny má Adolf

Prijatie altánku od kotlebovcov bola chyba, vyvodíme dôsledky, vyhlásil Slovenský Červený kríž

Prijatie altánku od kotlebovcov bola chyba, vyvodíme dôsledky, vyhlásil Slovenský Červený kríž

Marian Kotleba začiatkom augusta odovzdal pracovníkom SČK skladací altánok.

BRATISLAVA 14. augusta (WebNoviny.sk) - Červený kríž je apolitická organizácia a zásadne nespolupracuje so žiadnou politickou stranou a nepodieľa sa na propagácii žiadnych politických strán a hnutí, ani ich činnosti a myšlienok, ktoré propagujú.

Uvádza sa to v stanovisku Slovenského Červeného kríža, ktorého pracovníci z Veľkého Krtíša začiatkom mesiaca prijali do daru altánok od zástupcov Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽS NS). Agentúru SITA o tom informovala Silvia Kostelná zo Slovenského Červeného kríža.

Individuálne ľudské zlyhanie

„Červený kríž sa na celom svete striktne riadi princípmi nestrannosti a neutrality. Tie máme ako samozrejmosť vo svojich Stanovách už od roku 1919, teda od vzniku Československého Červeného kríža,“ píše sa v stanovisku Slovenského Červeného kríža.

Organizácia pripomína, že súčasťou princípov organizácie na celom svete je pomáhať a predchádzať utrpeniu všetkých ľudí bez ohľadu na národnosť, jazyk, rasu, pohlavie, náboženstvo, politické presvedčenie a spoločenské postavenie.

„O to viac nás mrzí vzniknutá situácia, ktorá je následkom individuálneho ľudského zlyhania. To, čo sa stalo, aj to, čo to vyvolalo, je pre SČK neakceptovateľné. Je to pre nás a našich členov veľké ponaučenie a z tejto situácie vyvodíme dôsledky,“ uvádza sa v stanovisku.

Udalosť sa stala v Dolnej Strehovej

Ako Ľudová strana Naše Slovensko uviedla na svojej internetovej stránke, predseda strany Marian Kotleba sa zúčastnil na hasičskej súťaži v Dolnej Strehovej, kde sa stretol s pracovníčkami Slovenského Červeného kríža z Veľkého Krtíša, ktoré tam zabezpečovali zdravotnú službu.

Keďže úkryt pred slnkom a poveternostnými podmienkami im poskytoval len starý rozpadnutý slnečník, kotlebovci sa rozhodli miestnemu spolku SČK pomôcť zakúpením veľkého skladacieho altánku s potlačou ich organizácie.

Zamestnancom Miestneho spolku Slovenského Červeného kríža vo Veľkom Krtíši odovzdal začiatkom augusta altánok osobne predseda ĽS NS Marian Kotleba.


Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie