• Dnes je: Pondelok 19. februára 2018 meniny má Vlasta

Prezident Mugabe zaskočil celý národ, neoznámil rezignáciu a pri moci chce ostať naďalej

Prezident Mugabe zaskočil celý národ, neoznámil rezignáciu a pri moci chce ostať naďalej

Robert Mugabe je od stredy v domácom väzení.

HARARE 20. novembra (WebNoviny.sk) — Prezident Zimbabwe Robert Mugabe v nedeľnom televíznom prejave zaskočil celý národ, keď napriek silnému tlaku žiadnu rezignáciu neoznámil.

Naopak, z jeho slov vyplýva, že plánuje ostať pri moci. Len niekoľko hodín predtým ho pritom ústredný výbor vládnej strany ZANU-PF odvolal z funkcie predsedu a pohrozil mu impeachmentom, pokiaľ neodstúpi aj z prezidentského postu.


Na Mugabeho to však očividne dojem neurobilo a v prejave uviedol, že v decembri bude predsedať zjazdu vládnej strany. Zdôraznil aj potrebu vrátiť situáciu v krajine do normálu, vlastnú rezignáciu však ako možné riešenie nespomenul.

Mugabe je od stredy v domácom väzení. Armáda zasiahla v krajine po tom, čo Mugabe odvolal viceprezidenta Emmersona Mnangagwu. Vyvolalo to totiž obavy, že na jeho miesto nastúpi nepopulárna prvá dáma Grace a nakoniec nahradí aj svojho 93-ročného manžela v prezidentskom kresle. Mugabe stojí na čele Zimbabwe, odkedy krajina získala nezávislosť od Veľkej Británie v roku 1980.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie