• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Prezident Asad tvrdí, že útok na ciele v Sýrii sprevádzala lživá a dezinformačná kampaň

Prezident Asad tvrdí, že útok na ciele v Sýrii sprevádzala lživá a dezinformačná kampaň

Podľa ruských politikov, ktorí sa v nedeľu stretli so sýrskym prezidentom, má Asad dobrú náladu a je presvedčený, že útok krajinu zjednotí.

BEJRÚT 15. apríla (WebNoviny.sk) - Sýrsky prezident Baššár al-Asad tvrdí, že útok Spojených štátov, Francúzska a Veľkej Británie na ciele v Sýrii sprevádzala lživá a dezinformačná kampaň týchto troch krajín na zasadnutí Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN). Vyjadril sa tak počas stretnutia s ruskými politikmi, ktorí navštívili krajinu, informovali štátne médiá.

Útok podľa Asada zjednotí Sýriu

Poslanec ruskej Štátnej dumy Dmitrij Sablin, ktorý sa zúčastnil na nedeľnom stretnutí, sa podľa ruských agentúr vyjadril, že Asad je presvedčený, že útok Sýriu zjednotí.


Povedal tiež, že obnovenie vojnou zničenej krajiny by malo podľa prezidenta stáť asi 400 miliárd dolárov. Podľa gubernátorky Chantyjsko-Mansijského autonómneho okruhu Natalie Komarovovej má Asad dobrú náladu a pozitívny prístup.

Údajný chemický útok v meste Dúmá

USA, Francúzsko a Veľká Británia tvrdia, že zámerom bolo potrestať prezidenta Asada za zrejmý chemický útok proti civilistom a odradiť ho od toho, aby to spravil znovu.

Rusko a Sýria však trvajú na tom, že sa žiadny útok nestal. Údajný chemický útok v meste Dúmá pri Damasku si podľa opozičných aktivistov a záchranárov vyžiadal viac ako 40 mŕtvych. Miesto incidentu preskúmajú experti Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW).

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie