• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Prezident Andrej Kiska odobril novelu o podpore najmenej rozvinutých okresov

Prezident Andrej Kiska odobril novelu o podpore najmenej rozvinutých okresov

Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov pribudnú dva ďalšie – Snina a Košice-okolie.

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) - Prezident SR Andrej Kiska v stredu podpísal novelu zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov.

Do zoznamu najmenej rozvinutých okresov, ktorým chce vláda venovať osobitnú pozornosť, tak pribudnú dva ďalšie - Snina a Košice-okolie, keďže novela počíta so zmenou výpočtu miery nezamestnanosti potrebnej pre zaradenie do zoznamu. Kým predtým to bolo 1,6-násobok priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v SR, zákonom sa mení na 1,5-násobok.


Novela ďalej rozširuje okruh oprávnených prijímateľov regionálneho príspevku o fyzické osoby - podnikateľov. Tiež upravuje pôsobnosť Úradu vlády SR a okresných úradov v sídle najmenej rozvinutých okresov, spôsob vytvorenia, pôsobnosť a zloženia Rady pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov a vytvorenie výborov na okresnej úrovni. Zákon zakotvuje aj ustanovenia o Ročných prioritách ako vládou SR schválený záväzný dokument, ktorý predstavuje podklad pre poskytnutie regionálneho príspevku oprávneným prijímateľom a podmienky, za ktorých je možné regionálny príspevok poskytnúť.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie