• Dnes je: Streda 23. mája 2018 meniny má Želmíra

Premiér Fico je nešťastný z kritiky študentov, navrhol preplatenie rekonštrukcie internátov

Premiér Fico je nešťastný z kritiky študentov, navrhol preplatenie rekonštrukcie internátov

Fico navrhol rektorom, aby sa na Silvestra stretli a urobili si spoločnú inventúru BRATISLAVA 5.

BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) - Každú jednu faktúru na rekonštrukciu internátov vám preplatíme, ak bude predložená do 31. decembra, tak znie odkaz premiéra Roberta Fica rektorom vysokých škôl.

Ponúkli sme, že na rekonštrukciu internátov dáme v tomto polroku desať miliónov eur a v druhom polroku ďalších desať. Popritom spustíme špeciálny program na zatepľovanie verejných budov. Naozaj ma mrzí, že sa táto ponuka odmieta, povedal premiér na tlačovej besede a dodal, že je nešťastný, že jeho návrh podpory rekonštrukcie vysokoškolských internátov narazil na kritiku z radov študentov a rektorov.

Spoločná inventúra s rektormi

Mrzí ho, že sa odmieta politika pomocnej ruky. Fico navrhol rektorom, aby sa na Silvestra stretli a urobili si spoločnú inventúru.


Rektori troch košických univerzít podporujú požiadavku vysokoškolákov, aby vláda splnila svoj sľub z roku 2015, podľa ktorého vyčlení na rekonštrukciu vysokoškolských internátov 50 miliónov eur. Podľa ich názoru aj tých 50 miliónov eur pokryje len dve tretiny investícií potrebných na zlepšenie stavu vysokoškolských internátov, jednu tretinu budú musieť nájsť univerzity z vlastných zdrojov.

Študenti nevylučujú štrajk

Ako uviedol predseda Študentskej rady vysokých škôl Bálint Lovász v piatok v Košiciach na spoločnom brífingu študentskej rady a rektorov košických univerzít, desať miliónov eur, ktoré vláda vyčlení na opravy internátov v prvom polroku, je pre internáty žalostne nízka suma.


„Vnímame pozitívne postoj košických rektorov a šéfov študentských domovov," povedal a vyslovil presvedčenie, že spoločným úsilím sa im podarí presvedčiť vládu, aby splnila svoj sľub. Na otázku novinárov, čo ak sa to nepodarí, odvetil, že využijú ďalšie možné kroky a nevylúčil ani prípadný štrajk vysokoškolákov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie