• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Pravdepodobným motívom vraždy právnika Ernesta Valka bola lúpež

Pravdepodobným motívom vraždy právnika Ernesta Valka bola lúpež

Ernesta Valka zavraždili 9.

BRATISLAVA 11. októbra (WebNoviny.sk) - VIDEO Predbežný motív vraždy prominentného právnika Ernesta Valka je majetkový, konkrétne lúpež. Na stredajšej tlačovej besede to potvrdili zástupcovia polície a Generálnej prokuratúry (GP) SR. "Boli obvinené dve osoby, jedna pre vraždu, druhá pre lúpež," uviedol generálny prokurátor Jaromír Čižnár s tým, že iné verzie vyšetrovania sa zatiaľ nepotvrdili.

Jozef R. je vo výkone trestu

Námestník GP pre trestný úsek Peter Šufliarsky konkretizoval, že Jozef R., ktorý je momentálne vo výkone trestu pre inú trestnú činnosť, čelí obvineniu z vraždy v súbehu s trestnými činmi lúpeže, porušovania domovej slobody a nedovoleného ozbrojovania.


Čelí tiež obvineniu z vraždy v ďalšom prípade, pričom podľa polície usmrtil spolupáchateľa Antona H., s ktorým páchal trestnú činnosť. Druhý obvinený Jaroslav K., ktorý je momentálne vo väzbe v inej veci, čelí obvineniu pre lúpež.

Valka zavraždili 9. novembra 2010

Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara sa obvinení v októbri 2010 dohodli na lúpeži v dome právnika s tým, že skutok vykonajú za jeho prítomnosti. Následne sledovali jeho dom a každodenné zvyklosti. V inkriminovaný deň po tom, čo sa Valko vrátil domov, vnikli do jeho domu, pričom Jozef R. ho následne usmrtil výstrelom do hrudníka. Po skutku páchatelia prehľadali jeho dom a odišli.

Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu. Bývalý predseda Ústavného súdu SR bol jedným z najvplyvnejších právnikov a venoval sa viacerým citlivým kauzám. O tom, že motívom vraždy bola lúpež a páchateľmi lupiči, ktorých Valko prekvapil, hovoril už dávnejšie bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie