• Dnes je: Piatok 22. júna 2018 meniny má Paulína

Práce na križovatke Blatné finišujú, motoristi po nej prejdú už koncom novembra

Práce na križovatke Blatné finišujú, motoristi po nej prejdú už koncom novembra

Motoristi budú môcť využívať plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na diaľnicu D1 už koncom novembra.

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) - Rekonštrukcia križovatky Blatné na diaľnici D1 pri Senci sa skráti zhruba o mesiac.


Motoristi budú môcť využívať plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na D1 už koncom novembra. Ako v utorok informovala Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS), práce na križovatke Blatné pomaly finišujú.

Osádzajú zvodidlá a dopravné značenia

"Cementobetónový kryt v ľavom jazdnom páse je už zrealizovaný, rovnako ako aj nespevnená krajnica na objekte diaľnice i prechodové časti napojenia severných vetiev na diaľnicu," uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová s tým, že už sú osadené oceľové zvodidlá na severných vetvách.

"V súčasnosti realizujeme vodorovné a zvislé dopravné značenie, osádzame oceľové a betónové zvodidlá, zrealizujeme prechodové úseky z nového cementobetónového krytu na existujúce vrstvy asfaltu diaľnice, ako aj asfaltové vrstvy severných vetiev," priblížila Michalová.

Presmerovanie dopravy v etapách

Doprava na diaľnici bude presmerovaná od 23. novembra od 10:00 do 29. novembra do 17:00.

"Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky Blatné bude prebiehať po etapách s obmedzeniami. Postupne dôjde k presmerovaniu dopravy v smere Trnava - Bratislava do dvoch jazdných pruhov a následne do troch jazdných pruhov, spustí sa vetva Trnava - Senec, Blatné (Sever), vetva Senec, Blatné - Bratislava (Sever)," priblížila Michalová. Vetvy Bratislava - Senec - Blatné (Juh) a Senec, Blatné - Trnava (Juh) sa budú púšťať ako posledné.

Diaľničiari okrem toho pristúpia k rozobratiu a odvozu starých betónových zvodidiel, ako aj dočasných zvodidiel, namaľuje sa dopravné značenie na pravej strane diaľnice i odbočovacej a zaraďovacej vetve.

V prvej polovici budúceho roka plánujú zrekonštruovať cesty II. a III. triedy, miestne komunikácie po výstavbe a taktiež zrealizovať veľkoplošné portály na diaľnici D1.


Rekonštrukciu križovatky Blatné zabezpečujú od apríla minulého roka stavebné spoločnosti Eurovia SK, a. s., Košice (vedúci člen združenia) a Doprastav, a. s., Bratislava. Stavbu sa zaviazali zrealizovať za zmluvnú cenu 23,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (27,96 mil. eur vrátane dane) počas 608 dní, teda zhruba za dvadsať mesiacov. NDS financuje rekonštrukciu križovatky Blatné zo štátneho rozpočtu.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie