• Dnes je: Utorok 22. mája 2018 meniny má Júlia, Juliana

Pozor na „lekárov“, ktorí sa telefonicky snažia získať peniaze od dôchodcov

Pozor na „lekárov“, ktorí sa telefonicky snažia získať peniaze od dôchodcov

Telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu, nie sú zamestnancami nemocnice a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov.

BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) - V Žilinskom okrese sa v predchádzajúcich dňoch podvodníci viackrát snažili získať peniaze od seniorov. Ako agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár.

Komunikácia prebieha telefonicky

Seniorom oznámi, že ich príbuzný mal dopravnú nehodu a je na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline s ľahšími zraneniami, ale nemôže rozprávať.


Povie, že je potrebné vyplatiť odškodné tri- až päť-tisíc eur pre zranených pri dopravnej nehody, aby to neriešila polícia. Seniorom nahlási číslo účtu, na ktorý majú poslať peniaze do dvoch hodín od telefonátu. K osobnému kontaktu s poškodenými nedochádza a celá komunikácia prebieha telefonicky.

Odporúčanie vedenia nemocnice

Ako sa uvádza v stanovisku Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina, telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu, nie sú zamestnancami nemocnice a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov.

"Naši zdravotníci pri nehode či inej udalosti kontaktujú najbližších príbuzných, od ktorých nikdy nevyžadujú žiadne finančné prostriedky.“


Vedenie nemocnice odporúča, aby rodinní príslušníci v takýchto prípadoch okamžite kontaktovali najskôr urgentný príjem na telefónnom čísle +421 41 5110 226 alebo +42141 5110 345, prípadne osobne navštívili nemocnicu a informovali sa o prijatí pacienta na oddelenie.


Pozrite si náš nový Magazín!

Pravda o sušičoch rúk. Tieto prístroje rozhodne nie sú hygienické!Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie