• Dnes je: Utorok 20. februára 2018 meniny má Lívia

Povodne vo Vietname si vyžiadali najmenej 43 obetí, mnoho ďalších ľudí je nezvestných

Povodne vo Vietname si vyžiadali najmenej 43 obetí, mnoho ďalších ľudí je nezvestných

Úrady preto pre istotu nariadili evakuáciu 200-tisíc obyvateľov z najohrozenejších oblastí.

HANOJ 12. októbra (WebNoviny.sk) - Povodne a zosuvy pôdy v centrálnej a severnej časti Vietnamu si vyžiadali podľa posledných informácií najmenej 43 obetí a 21 zranených.

Ďalších 34 ľudí je stále nezvestných. Záplavy a zosunutá pôda tiež úplne zničili viac ako tisíc domov, ďalších 16 740 domov je zaplavených, infraštruktúra a úroda je poškodená až v šiestich provinciách na severe a v strede krajiny.


Záplavy zasiahli rozsiahle oblasti Vietnamu vo štvrtok skoro ráno, keď ešte väčšina ľudí spala, informovalo vietnamské ministerstvo poľnohospodárstva "Na pátraní po nezvestných sa podieľa viac ako 250 vojakov, policajtov a miestnych obyvateľov. Pátranie je však obtiažne," citujú médiá predstaviteľa ministerstva.

Vo štvrtok a v piatok sa v severnom Vietname očakávajú ďalšie silné zrážky, úrady preto pre istotu nariadili evakuáciu 200-tisíc obyvateľov z najohrozenejších oblastí.


Odporúčame:
Zimné počasie ešte bude pokračovať

Pozrite si náš nový Magazín!

Papuče, vankúše a stoličky sa samé upracú. Aj takto sa dá propagovať parkovací systémZdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie