• Dnes je: Nedeľa 24. júna 2018 meniny má Ján

Postup, ako si vyrobiť domáce tablety pre čistú toaletu

Postup, ako si vyrobiť domáce tablety pre čistú toaletu

Toaleta je miesto, ktoré okrem iných, treba vždy udržiavať čisté a voňavé.

Toaleta je miesto, ktoré okrem iných, treba vždy udržiavať čisté a voňavé. Trh nám ponúka veľa čistiacich prostriedkov, ale čo tak si vyrobiť domácich pomocníkov?

Určite nám dáte za pravdu, že nie je v domácnosti nič horšie, ako čistiť toaletu. Preto máme k dispozícii v obchodoch množstvo čistiacich prostriedkov, závesných čističov a rôznych tabliet, aby bola vždy čistá.

Určite poznáte aj čistiace tablety, ktoré možno aj využívate. Pozrite sa, ako šikovne a ľahko si ich dokážeme vyrobiť aj sami doma.

Všetko, čo budete potrebovať, je:

  • 160 g jedlej sódy (alebo prášok do pečiva)
  • 60 ml citrónovej šťavy
  • 1/2 čajovej lyžičky octu
  • 1 lyžička peroxidu vodíka (3%-ný z lekárne)
  • 15-20 kvapiek aromatického oleja

Postup:


Nasypte sódu do misky a pridajte citrónovú šťavu. Ďalej zmiešajte peroxid vodíka a ocot v inej nádobe. Obsah obidvoch misiek pomaly zmiešajte. Nakoniec pridajte aromatický olej podľa vlastného výberu. Lyžicou všetko dôkladne premiešajte a potom zmes natlačte do formy na ľad. Nechajte stuhnúť minimálne na 4 hodiny, najlepšie však cez noc. Tieto čistiace kocky skladujte v uzatvárateľnej sklenenej nádobe.


Výroba vám zaberie skutočne len chvíľku, a všetky zložky sú lacné a nakoniec určite lepšie pre vodu a životné prostredie ako konvenčné čistiace prostriedky na WC plné chemikálií.


Malý tip: Môžete si vytvoriť aj iné zábavné tvary, ak máte doma ďalšie zaujímavé formy. Kedykoľvek bude vaša toaleta potrebovať čerstvú vôňu a čistotu, hoďte do nej jednu z týchto skvelých kociek.

Pozrite si náš nový Magazín!

Praveké stolové hory vo Venezuele

Počasie